top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Wyczekane skrzyżowanie

Zaktualizowano: 11 maj 2021


Źródło: Dzielnica Wilanów
Źródło: Dzielnica Wilanów

O postępach w budowie skrzyżowania al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy informowaliśmy już kilkukrotnie, gdyż jest to inwestycja mająca znaczny wpływ na codzienne życie wielu mieszkańców Wilanowa. I zdaje się, że przebudowa ta wreszcie jest na ukończeniu, a w najbliższych tygodniach powinna zostać otwarta dla ruchu samochodowego, pieszego oraz rowerowego.


Firma ROBYG, która jest deweloperem, pracuje nad przedłużeniem ulicy Sarmackiej, która ma zostać włączona do wspomnianego skrzyżowania. Dlatego równocześnie rozbudowywana jest także sygnalizacja świetlna oraz okablowanie. Na dniach wokół powstającego wlotu ul. Sarmackiej i jego okolicach ma zostać położony chodnik, ułatwiający przemieszczanie się mieszkańcom.


Ostatecznie przejścia dla pieszych z sygnalizacją mają się znaleźć po każdej stronie skrzyżowania. Po jego zachodniej stronie zostanie poprowadzona ścieżka rowerowa – od ul. Sarmackiej do trasy po północnej stronie al. Wilanowskiej.


Z kolei warszawski Zarząd Dróg Miejskich, który zajmuje się przebudową skrzyżowania al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy, pracuje obecnie nad wytyczeniem pasów do skrętu w prawo na jezdni południowej al. Wilanowskiej oraz do skrętu w lewo na jezdni północnej. Pozostaje trzymać kciuki, że przebiegające dwutorowo prace zakończą się jak najszybciej.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa/posts/4107006476009656


Comentários


1-1.tif
bottom of page