top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Efekty po ćwiczeniach przez 20 minut raz w tygodniu?

Zaktualizowano: 3 paź 2022

Tak! To możliwe w COSMO Body Clinic – miejscu, które oferuje trening personalny EMS.

Z początkiem września na mapie Wilanowa pojawiło się nowe miejsce, w którym można zadbać o swoje zdrowie, kondycję, wymodelować sylwetkę i poprawić wydolność organizmu – COSMO Body Clinic.


Studio wyróżnia się na tle konkurencji wysmakowanym wnętrzem, indywidualnym podejściem i szczególnym nastawieniem na komfort i bezpieczeństwo klienta.


Czym jest trening personalny EMS?


Trening personalny EMS to najefektywniejsza forma wysiłku fizycznego. Osoba ćwicząca ma na sobie specjalny "kombinezon" (z wbudowanym systemem elektrod służących do stymulacji) i wykonuje proste ćwiczenia. W tym czasie do mięśni przesyłane są impulsy elektryczne, które wywołują ich skurcze, przez co efektywność wykonywanych ćwiczeń znacząco wzrasta.


Wykorzystywany prąd ma niską wartość napięcia i jest w pełni BEZPIECZNY. Konkretną intensywność dobiera się indywidualnie i w zależności od trenowanej grupy mięśniowej.


Technologia EMS ma długą i bogatą historię, jest doskonale przebadana i sprawdzona. Pierwsza maszyna do stymulacji została wynaleziona 120 lat temu i służyła do leczenia atrofii mięśni. W latach '70 udowodniono, że technologia ta powoduje wzrost siły mięśni o 30-40% przy minimalnym wysiłku fizjologicznym i do tego w krótkim czasie. Trening EMS z ogromnym powodzeniem wykorzystuje się w rehabilitacji zaników mięśniowych i zaburzeniach równowagi mięśniowej oraz w sportach wyczynowych w celu poprawy wyników.


Obecnie, dzięki stałemu unowocześnianiu i rozpowszechnianiu urządzeń do treningu EMS, ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej stają się popularną, przynoszącą szybkie efekty w krótkim czasie, metodą treningową.

Jakie korzyści przynosi trening personalny EMS?


Jak już wspomniano, początkowo technologia EMS była wykorzystywana do rehabilitacji i w sporcie (w celu poprawy zwinności, wytrzymałości i szybkości sportowców). Do tej pory stosują ją zawodnicy takich klubów jak FC Barcelona czy Real Madryt. Później odkryto szereg kolejnych korzyści z wykonywania regularnych treningów EMS.


Trening EMS:

· redukuje obciążenia i kontuzje

· koryguje nierównowagę mięśniową

· wzmacnia mięśnie głębokie

· zwiększa ogólną siłę i wytrzymałość

· poprawia sylwetkę ciała

· redukuje cellulit

· ogranicza bóle pleców

· wspiera rehabilitację po COVID-19

· buduje tkankę mięśniową

· jest pomocny przy nietrzymaniu moczu


Obecnie trening EMS cieszy się uznaniem na całym świecie i zyskuje ogromną popularność w Polsce.

Należy jednak pamiętać, że trening EMS, aby był bezpieczny, efektywny i celowy musi być wykonywany przy udziale wykwalifikowanego trenera – COSMO Body Clinic to gwarantuje.

Dla kogo jest trening personalny EMS?


Trening personalny EMS jest prawie dla wszystkich:

· dla zapracowanych (wystarczy 20 minut treningu raz w tygodniu)

· dla mam, które chcą wrócić do formy po ciąży

· dla osób, które chcą schudnąć, zadbać o sylwetkę, zbudować mięśnie

· dla osób, które chcą popracować nad kondycją i wydolnością organizmu

· dla sportowców

· dla osób starszych (EMS przeciwdziała atrofii mięśni)

· dla cierpiących na bóle pleców

· dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu

· dla osób, które przeszły COVID-19

· dla osób, które wymagają rehabilitacji pourazowej


Dlaczego trening EMS nazywany jest personalnym i jaką rolę odgrywa trener podczas ćwiczeń?


Trener jest obecny w całym procesie przygotowania do ćwiczeń, a następnie podczas treningu. W pierwszej fazie sprawdza poprawność wypełnienia Osobistej Karty Treningowej, informuje o przeciwwskazaniach do treningu, odpowiada na wszelkie pytania, pomaga w wyborze rozmiaru bielizny treningowej oraz założeniu kamizelki i opasek.


W trakcie treningu trener dobiera ćwiczenia do indywidualnych potrzeb i celów osoby ćwiczącej, pokazuje sposób i kontroluje poprawność ich wykonania, dobiera intensywność wysyłanych impulsów. To trener także dba o odpowiednią motywację do ćwiczeń, kontroluje postępy, doradza w kwestii wyboru odpowiedniego pakietu i pomaga wypracować rutynę treningową.


Jesteśmy zdania, że nie wystarczy sama zaawansowana technologia, aby trening EMS był skuteczny. To trener odpowiada za progres i osiągnięcie celów. Do każdego podchodzimy indywidualnie,


Jakie są przeciwwskazania do treningu personalnego EMS?


Jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, istnieją także przeciwwskazania do treningu personalnego EMS. Należą do nich: epilepsja, rozrusznik serca, implanty medyczne, ciąża, ciężkie zaburzenia krążenia krwi, przepuklina pachwinowa lub ściany jamy brzusznej, gruźlica, choroby nowotworowe, miażdżyca w zaawansowanym stadium, zaburzenia krążenia tętniczego krwi, ciężkie choroby neurologiczne, cukrzyca, stany gorączkowe, ostre zakażenia bakteryjne i wirusowe, krwawienia (krwotoki), tendencja do ciężkich krwawień (hemofilia), różnego rodzaju rany, stany zapalne, oparzenia, podrażnienia, egzemy w obszarze elektrod.


Jak najlepiej rozpocząć swoją przygodę z treningiem personalnym EMS?


W COSMO Body Clinic zachęcamy do skorzystania z treningu wprowadzającego - jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dotąd nie miały styczność z treningiem personalnym EMS, chcą zdobyć więcej informacji i rozwiać swoje wątpliwości. Najlepiej w takiej sytuacji zadawać pytania kompetentnemu trenerowi, a nie szukać samodzielnie odpowiedzi w internecie.


W oparciu o informacje zawarte w Osobistej Karcie Treningowej i wywiad, trener określa priorytetowe partie ciała, na których należy się skupić i proponuje odpowiedni pakiet treningowy.


Sam trening wprowadzający trwa 12 minut. W jego trakcie klient ma możliwość zapoznać się z odczuciem jakie towarzyszy przepływowi impulsu elektrycznego, zobaczyć na czym polegają ćwiczenia i jak reaguje organizm.


W COSMO Body Clinic trenuje się wyłącznie na urządzeniach miha bodytec GmbH Germany, które posiadają certyfikat medyczny.


______

Jesteś zainteresowany treningiem wprowadzającym? Zadzwoń do nas - 787 016 003.

Zapraszamy także na nasze social media:

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page