top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Festiwal sportu wraca do Wilanowa

Do Wilanowa powrócił festiwal sportu dla dzieci Wannado. Tradycyjnie nie zabrakło jednak atrakcji dla całych rodzin, o różnych zainteresowaniach.


Źródło: Dzielnica Wilanów


Festiwal Wannado w ubiegłych latach regularnie gościł w Wilanowie, jednak w zeszłym roku z powodu obostrzeń pandemicznych ostatecznie nie doszedł do skutku. Teraz jednak, kiedy sytuacja epidemiologiczna uległa poprawie, sportowy festiwal dla dzieci znowu powrócił na plażę w Wilanowie. 20 czerwca mieszkańcy dzielnicy ponownie mogli więc "wybrać sport dla siebie".


"To najlepsza wiadomość z możliwych – po trudnym dla nas czasie możemy ponownie „otworzyć się” na wydarzenia sportowe, wrócić do sprawdzonej formuły rodzinnego festiwalu sportu dla dzieci, który w 2018 i 2019 roku cieszył się tak wielką popularnością wśród najmłodszych. Przypomnijmy, że na festiwalu spotkają się dzieci uprawiające sport, ale i te, które jeszcze nie wiedzą jaką dyscyplinę wybrać - chcemy im w tym pomóc pokazując jaki sport mogą uprawiać tutaj w Wilanowie, ale i w całej Warszawie. Każdy młody człowiek, który przyjdzie do nas z rodzicami lub opiekunami znajdzie coś dla siebie" - zachęcał do udziału w wydarzeniu Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów.


Uczestnicy mogli podziwiać członków lokalnych klubów sportowych, którzy prowadzili pokazy dotyczące m.in. piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki plażowej, boksu, tańca czy kolarstwa przełajowego. Nie zabrakło także wręczenia nagród najlepszym sportowcom z Wilanowa oraz "Bajki o wróżce Matyldzie", czyli teatrzyku dla dzieci. Na koniec odbył się także uwielbiany przez młodzież Festiwal Kolorów. Całość razem z Urzędem Dzielnicy Wilanów organizowała Fundacji Pasjonaci Życia.

1-1.tif
bottom of page