top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Inwestycje drogowe czekają na otwarcie tunelu


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Wraz z otwarciem długo wyczekiwanego tunelu POW ruszyć mają także inne, ważne dla mieszkańców, inwestycje drogowe w Wilanowie. Obecnie tunel czeka na dopuszczenie do użytkowania przez wojewódzki nadzór budowlany, co powinno nastąpić jeszcze w grudniu. Równocześnie udostępniony zostanie, jak zapowiada burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski, nowy odcinek ul. Branickiego. Inwestycja ta jest gotowa już od jakiegoś czasu, ale władze nie chciały dopuścić jej do ruchu, dopóki nie będzie możliwy przejazd wspomnianym tunelem POW.


Wkrótce mają ruszyć także nowe linie autobusowe w tym miejscu. Zarząd Transportu Miejskiego przewiduje połączenia właśnie przez ul. Branickiego. Linia 319 ma łączyć Wawer, Wilanów i Ursynów, a linia 263 Zawady z Ursynowem. Autobusy tych linii powinny zacząć kursować po przerwie świątecznej, czyli od 10 stycznia 2022 r.


Równocześnie z tunelem oddane mają zostać również dwa półwęzły drogowe: Ursynów Zachód u zbiegu ul. Indiry Gandhi i Płaskowickiej oraz Ursynów Wschód z rozbudowanym skrzyżowaniem ul. Płaskowickiej z ul. Rosoła. W tym samym czasie możliwy stanie się także przejazd drogami rowerowymi w tej okolicy.


Źródło:

https://www.facebook.com/burmistrzwilanowa

1-1.tif
bottom of page