top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Jesienne problemy z włosami

Czy jesienią wypadają Ci włosy? Czujesz, że jest ich coraz mniej, są słabsze i bardziej łamliwe? Wciąż masz wrażenie zniszczonych włosów? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, nie martw się - przeczytaj co specjaliści z Hairmitage doradzają w tym temacie.

przed kuracją trychologiczną po 6 miesiącach kuracji


Jesień to czas, kiedy organizm przechodzi wiele zmian. Zmienia się pogoda, a tym samym możemy odczuwać osłabienie i zmęczenie. Wypadanie włosów w tym czasie jest problemem, który dotyka kobiety, mężczyzn i dzieci.

Dlaczego tak się dzieje?


W porze jesiennej cykle mieszków włosów synchronizują się. Fazy wzrostu włosa dzielą się na kilka etapów: ostatnim z nich jest telogen - to faza wzrostu włosa, która trwa 3 miesiące, a później włos wypada. Naturalnie w okresie letnim większa ilość włosów przechodzi w fazę telogenową - 3 miesiące później jest już jesień i zaczyna się wypadanie. Gdy zdrowy mieszek traci włos, po niedługim czasie na jego miejsce odrasta nowy. Dodatkowo często w porze jesiennej u wielu osób pojawia się niedobór witaminy D3, który również jest powodem wypadania włosów.


Utrata włosów jest naturalnym fizjologicznym mechanizmem, jednak wiele osób potrzebuje w tym czasie porady specjalistów. Włosy mogą osłabiać się z powodu pory roku, ale nie musi być to jedyna przyczyna. Dlatego pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest odbycie konsultacji trychologicznej.

Pierwsze zdjęcie przed kuracją trychologiczną

– drugie po 3 miesiącach kuracji


W okresie jesiennym w klinice Hairmitage pojawia się wielu pacjentów zgłaszających problem wypadających lub osłabionych włosów. Często jesienne wypadanie włosów łączy się z innym problemem, który trwa od dłuższego czasu i w takiej sytuacji możemy zauważyć na głowie niepokojące prześwity i przerzedzenia. Zespół trychologów przyjmujący w Hairmitage ma duże doświadczenie w prowadzeniu terapii trychologicznych w takich przypadkach, dzięki czemu może skutecznie pomagać pacjentom.

Pierwsze zdjęcie przed kuracją trychologiczną

– drugie po 3 miesiącach kuracji


W trakcie konsultacji zostanie przeprowadzony dokładny wywiad z pacjentem, wykonane badanie trychoskopowe, które pokaże dokładnie, w jakiej kondycji jest skóra głowy. Następnie zostanie dobrany indywidualny plan kuracji trychologicznej.


Pamiętajmy o tym, że skóra głowy, tak samo jak nasza cera. potrzebuje diagnostyki i preparatów dobranych do jej potrzeb. Konsultację trychologiczną oraz badanie trychoskopowe należy też traktować profilaktycznie i raz na jakiś czas sprawdzać stan skóry głowy.


Zgłoś się do trychologa,

jeśli Twoje włosy:

- wypadają nadmiernie;

- przetłuszczają się;

- są przerzedzone.


Lub gdy skóra głowy:

- swędzi;

- piecze;

- łuszczy się.


Pamiętaj, aby wybierać specjalistów, którzy pracują na profesjonalnym sprzęcie oraz na spraw- dzonych preparatach. Im szybciej zaczynamy kurację, tym lepsze efekty uzyskujemy, czego przykładem są zadowoleni pacjenci kliniki Hairmitage.


Jeśli chcesz zagęścić i wzmocnić włosy, udaj się na konsultację do kliniki Hairmitage.


Zapisz się już dziś!

ul. F. Klimczaka 22D, 02-797 Warszawa


Godziny otwarcia kliniki

Pn – Pt09:00 – 20:00 Sobota09:00 – 16:00


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page