top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Klinika Ambroziak zaprasza osoby chore na pokrzywkę przewlekłą i atopowe zapalenie skóry.

Bezpłatne konsultacje w ramach badań klinicznych.

Badania Kliniczne to jedna z działalności Kliniki Ambroziak, którą z sukcesem prowadzimy od wielu lat. W tym czasie stworzyliśmy silny zespół ekspertów z dziedziny dermatologii, który pomaga w tworzeniu skutecznych leków na wiele przewlekłych chorób dermatologicznych.


Jednymi z badań, nad którymi pracujemy, są badania nad nowymi możliwościami walki z pokrzywką. Pokrzywka przewlekła, jak mówi dr Justyna Skibińska, specjalista dermatolog z Kliniki Ambroziak: „jest chorobą, którą charakteryzuje pojawianie się swędzących bąbli pokrzywkowych (nazywanych przez pacjentów „burchlami”, „czerwonymi plackami lub liniami”) na skórze przez okres ponad 6 tygodni. Zmiany skórne są krótkotrwałe - utrzymują się na skórze mniej niż dobę - ale w ich miejsce lub obok pojawiają się nowe o podobnej morfologii. Zmiany skórne mogą być indukowane spontanicznie i nierzadko czynnika sprawczego nie udaje się zidentyfikować; mogą być także prowokowane przez czynniki środowiskowe takie jak ciepło, zimno, ucisk, wysiłek fizyczny, drgania itp. Pokrzywce może (ale nie musi) towarzyszyć także obrzęk naczynioruchowy tj. opuchlizna warg, powiek, rąk, stóp, czasami także krtani (co może powodować problemy z oddychaniem) lub błony śluzowej jelit (co może objawiać się bólami brzucha) itp. W leczeniu stosuje się najczęściej doustne leki antyhistaminowe lub glikokortykosteroidy podawane doustnie lub domięśniowo. Dostępne komercyjnie leki często okazują się nieskuteczne lub kontrolują chorobę w niewystarczającym wymiarze - w naszej placówce przy ul. Kosiarzy 9a mamy możliwość zaproponować pacjentom nowe metody walki z chorobą. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje - może się okazać, że problem uda się szybko rozwiązać, a czerwone, swędzące zmiany przestaną już wkrótce Państwa niepokoić”.


Kolejną chorobą, którą się aktualnie zajmujemy jest Atopowe Zapalenie Skóry. Szacuje się, że w Polsce na tę przypadłość cierpi prawie 1 milion ludzi. Dr Katarzyna Małkiewicz, specjalista dermatolog z Kliniki Ambroziak, przybliżyła kilka faktów dotyczących choroby: „Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą, niezakaźną dermatozą zapalną, charakteryzującą się okresami zaostrzeń i remisji. AZS dotyczy przede wszystkim populacji dziecięcej, w 40-80% choroba ustępuje do 5 roku życia. Jednak w około 20% przypadków schorzenie utrzymuje się do wieku dorosłego. 1/4 pełnoletnich pacjentów chorujących na atopowe zapalenie skóry ma początek choroby dopiero w okresie dorosłości. Przyczyna atopowego zapalenie skóry jest złożona, biorą w niej udział czynniki genetyczne, środowiskowe oraz immunologiczne.


Głównymi objawami zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych jest nasilony świąd oraz suchość skóry. Lokalizacja zmian rumieniowo-złuszczających na skórze zależna jest od wieku pacjenta, jednak najczęściej dochodzi do zajęcia zgięć łokciowych, podkolanowych oraz twarzy i szyi. Przewlekły charakter zmian, nawrotowy przebieg oraz stale utrzymujący się świąd skóry często wpływający na zaburzenia snu, istotnie obniżają jakość życia pacjentów.


Jeżeli rozpoznano u Ciebie AZS, masz cięższy przebieg choroby, niereagujący na leczenie miejscowe, zapraszamy na konsultacje celem przedstawienia możliwości leczniczych oraz ewentualnego wzięcia udziału w badaniach klinicznych nad nowymi lekami.

Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny oraz bezpłatny. Zapraszamy na dni otwarte w Klinice Ambroziak”.


Zapraszamy Państwa na bezpłatne spotkanie z naszymi specjalistami. Wierzymy, że ich wiedza, doświadczenie oraz stała opieka przez cały okres leczenia sprawią, że Państwa jakość życia znacznie się poprawi.


Klinika Ambroziak Dermatologia, ul. Kosiarzy 9a, 02-953 Warszawa

Tel: 665 657 550

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page