top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

„Ponieważ każdy ma prawo do piękna”

Czasem mamy chęć na redakcyjną wycieczkę z cyklu „Nowe miejsca w Wilanowie”. I tak trafiliśmy do nowopowstałej kliniki trychologii, transplantacji włosów i medycyny estetycznej. Czyli do znajdującej się na ulicy Franciszka Klimczaka 22D HAIRMITAGE Trichology, Hair Transplant & Beauty Clinic.


Postanowiliśmy zajrzeć. Już wchodząc na recepcję poczuliśmy atmosferę tego miejsca. Klinicznie, ale ciepło. Nowocześnie, ale z silnymi akcentami tradycji. Na recepcji przywitano nas prośbą o dezynfekcję rąk i pomiar temperatury, a potem zaproszono do poczekalni, gdzie… podano menu napojów, które czekają na wszystkich odwiedzających klinikę. Poza wyborem zimnych napojów i kaw dostępne są herbaty ziołowe, matcha, koktajle witaminowe, shoty kolagenowe. A nawet coś dla ducha – lampka prosseco. Wzrok przyciąga też nietypowy dla placówki medycznej akcent – reprodukcja słynnego obrazu Leonardo da Vinci „Madonna z dzieciątkiem”. Obrazy przełamują też „kliniczność”

i nowoczesność gabinetów zabiegowych. Jedynie w sali chirurgicznej nie zawisła żadna słynna reprodukcja – ze względów sanitarnych. Jak mówi właścicielka kliniki, Anna Kuznetsova, słynne reprodukcje to część „historii marki” stworzonego przez nią miejsca. Wszystkie oryginały wiszą w muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu. A nazwa kliniki nawiązuje grą słów do tego właśnie miejsca (z ang. Hermitage, przyp. red.). Dlaczego?

„Bo każdy ma prawo do piękna.” – mówi Pani Anna.


Nazwa HAIRMITAGE sugeruje, że klinika specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów z włosami. I jest to prawda. Trychologia oraz transplantacja włosów to dwie duże specjalizacje tego miejsca. Ale w ofercie znajduje się również bardzo szeroka oferta medycyny estetycznej oraz kosmetologii. „Chcieliśmy stworzyć miejsce, które w sposób holistyczny podejdzie do problemów natury estetycznej. Dlatego poza trychologią i transplantacją włosów oferujemy zabiegi medycyny estetycznej oraz kosmetologiczne. Jednocześnie staramy się sięgać do źródeł problemów, z którymi zgłaszają się do nas pacjenci. Stąd w klinice można się umówić na przykład na wizytę u endokrynologa, fizjoterapeuty czy psychoterapeuty. Ponieważ wyzwania natury estetycznej to często tylko objaw problemów zdrowotnych leżących znacznie głębiej. Lub przyczynek do nich.” – mówi Anna Kuznetsova, która przyjmuje w klinice jako trycholog. „I chyba koncept się przyjął, bo do HAIRMITAGE przyjeżdżają pacjenci spoza Warszawy, a nawet spoza Polski.”


Na mapie Wilanowa pojawiło się bardzo ciekawe, stylowe i unikalne w swojej naturze miejsce. I dobrze wpisało się nie tylko w potrzeby okolicy, ale również w jej nowoczesny, a jednocześnie szanujący tradycję klimat.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


1-1.tif
bottom of page