top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Porody w komfortowych warunkach


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Międzyleskim Szpitalu Położniczym został nareszcie zmodernizowany i już teraz jest gotowy przyjmować pacjentki w znacznie bardziej nowoczesnych i komfortowych warunkach niż do tej pory. Inwestycja ta kosztowała ponad 27 milionów złotych, a środki pochodziły z funduszy Samorządu Województwa Mazowieckiego. Swojego zadowolenia z nowych warunków na tym oddziale szpitalnym nie ukrywa m.in. burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski, który informuje, że celem inwestycji było „wykonanie w formule ”zaprojektuj i wybuduj” robót budowlanych związanych z modernizacją oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, zlokalizowanego na IV piętrze budynku C Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego”. Zakres dokonanych zmian obejmuje m.in. zakup, dostawę i montaż nowego wyposażenia, opracowanie dokumentacji projektowej oraz całkowite odnowienie wyglądu samego oddziału. Oczywiście celem wszystkim zmian jest przede wszystkim poprawa jakości udzielanych świadczeń medycznych.


Informacja ta jest o tyle ważna dla mieszkańców Wilanowa, że dojazd samochodem do Międzyleskiego Szpitala Położniczego z tej dzielnicy zajmuje około 20-25 minut. A więc wiele kobiet może zdecydować się na poród właśnie w tym miejscu, ze względu na komfortowe warunki i nowoczesne wyposażenie. Według danych, Oddział Ginekologiczno-Położniczy w tej placówce przyjmuje ponad 3500 pacjentek rocznie i zapewnia im całodobową opiekę pod okiem specjalistów. Zajmuje się fachowym leczeniem w zakresie ginekologii, patologii ciąży oraz położnictwa.


Pary, oczekujące dziecka, może także ucieszyć informacja, że ponownie możliwe są porody rodzinne, a więc z udziałem obojga rodziców. Oczywiście wciąż odbywają się one w ścisłym reżimie sanitarnym, a osoba towarzysząca musi nosić maseczkę i nie może opuścić sali przez cały poród. Niestety odwiedziny przez inne osoby w oddziale położniczym wciąż nie są możliwe.


Źródło:

Facebook Ludwik Rakowski, Facebook Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Międzyleski Szpital Specjalistyczny

1-1.tif
bottom of page