top of page

Warszawa rozpoczyna powszechne szczepienia

Ruszyły szczepienia w Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych. Stolica udostępniła łącznie cztery takie miejsca, w różnych rejonach miasta.


Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Najpierw punktów masowych szczepień w Warszawie miało być kilkanaście, potem ta zapowiedziana liczba była stopniowo obniżana, aż wreszcie stanęła na czterech. Oczywiście przyczyn tych zmian było wiele, ale nie ma co roztrząsać. Najważniejsze są fakty – od 14 maja warszawiacy mogą zaszczepić się w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych. Do wyboru są: Stadion Legii (ul. Łazienkowska 3), Hala sportowa OSiR Targówek (ul. Ossowskiego 25), Białołęcki Ośrodek Sportu (ul. Strumykowa 21) oraz Wawerskie Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a). Wybór punktu nie musi być powiązany z miejscem zamieszkania lub zameldowania i zależy wyłącznie od decyzji osoby chcącej się zaszczepić. Punkty te będą czynne od poniedziałku do niedzieli, w godz. 8.00-18.00. Do wyboru są szczepionki różnych firm, w zależności od dostępności.


Zarejestrować się na szczepienie, w jednym z powyższych miejsc, można na dwa sposoby. Pierwszym jest zadzwonienie na infolinię 989 i przekazanie operatorowi, który punkt nas interesuje. Drugi to skorzystanie z systemu e-rejestracji (https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth), gdzie także można wybrać jedno z czterech miejsc powszechnych szczepień w Warszawie. Co ważne, do zarejestrowania się konieczne jest e-skierowanie na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Na stronie dotyczącej stołecznych punktów szczepień można znaleźć także kwestionariusz kwalifikacji do szczepień oraz inne, ważne informacje i instrukcje.


Wciąż prowadzona jest rekrutacja do zespołów pracujących w Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych. Poszukiwani są m.in. lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci czy asystenci medyczni. Cześć ofert dotyczy także studentów uczelni medycznych. Rekrutacja obejmuje wszystkie stołeczne punkty szczepień, dlatego warto na bieżąco sprawdzać dostępne oferty (https://ochotnicy.waw.pl/).


Źródło:


Commentaires


bottom of page