top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Dobrze dopasowany kurs angielskiego dla dorosłych czyli jaki?

Lubimy czuć się wyjątkowi i jesteśmy rozpieszczani przez możliwości personalizacji produktów i usług w wielu branżach. Szczególnie oczekiwane jest to w przypadku usług, kiedy świadczone są wyłącznie dla Ciebie i mogą być dopasowane pod Twoim kontem pod wieloma względami. Jak wygląda dobrze dopasowany kurs angielskiego dla dorosłych? Jak można sprawdzić w kilku krokach czy spełni on nasze oczekiwania? Podpowiadamy 11 pytań, które warto zadać w każdej szkole językowej.


 1. Jak wybrać odpowiedni program kursu języka angielskiego?

 2. Czy można dopasować program kursu do własnych zainteresowań i hobby?

 3. Czy można uczyć się angielskiego bez podręcznika?

 4. Czy zadawanie pracy domowej jest konieczne na kursie angielskiego?

 5. Nauka angielskiego w domu – tradycyjnie czy interaktywnie?

 6. Kurs grupowy czy kurs indywidualny – co dla kogo?

 7. Jaka częstotliwość lekcji angielskiego daje efekty w nauce?

 8. Jak wybór stałego terminu lekcji angielskiego wpływa na motywację do nauki?

 9. Jak rozpoznać czy szkoła językowa oferuje elastyczne podejście do potrzeb klienta?

 10. Czy można odwołać lekcję angielskiego w razie nagłej potrzeby ?

 11. Czy można zamienić lekcję stacjonarną na lekcję angielskiego online w razie potrzeby?


Jak wybrać odpowiedni program kursu języka angielskiego?

Odpowiedni program kursu to podstawowy czynnik zadowolenia i satysfakcji z nauki każdego ucznia. W przypadku kursów językowych chodzi tu o poziom zaawansowania i tematykę. Zazwyczaj programy kursów językowych dzielą się na ogólne, egzaminacyjne i tematyczne. Większość szkół prowadzi je na bazie konkretnych podręczników. Jeśli chcesz dobrze wybrać odpowiedni program kursu języka angielskiego dla siebie i sprawdzić jakie programy oferuje, najlepiej poszukaj szkoły językowej, w której możesz skonsultować się z metodykiem. Renomowane szkoły oferują bezpłatne konsultacje przez rozpoczęciem kursu. Ocena poziomu również odbywa się podczas spotkania. Dzisiaj już testy pisemne z gramatyki są passé. Dużo ważniejsze jest poznanie Twoich potrzeb i dopasowanie kursu, który będzie spełniał Twoje oczekiwania.


Czy można dopasować program kursu do własnych zainteresowań i hobby?

Kurs prawniczy, medyczny czy biznesowy nikogo dzisiaj nie dziwi, ale czy można dopasować tematykę kursu do własnych zainteresowań i uczyć się o modzie, sporcie, kulinariach, sztuce? Oczywiście, że tak, ale nie w każdej szkole. Jeśli interesuje Cię takie podejście, sprawdź szkołę językową The Palms, która oferuje kursy indywidualne oparte na programach autorskich. Wtedy lektor może tworzyć kurs językowy na bazie wybranej przez ciebie dyscypliny. Dla przykładu – jeśli kurs będzie o modzie, to na lekcji poświęconej nauce miesięcy i pisaniu dat, będziesz omawiać terminy Fashion Weeks. Kolory i wzory omówisz na bazie najnowszej kolekcji Channel, a słówka o owocach i warzywach poznasz omawiając diety modelek. A jakie jest Twoje hobby?


Czy można uczyć się angielskiego bez podręcznika?

Kursy bez podręcznika znajdziesz tam, gdzie istnieje możliwość nauki indywidualnej. Kursy grupowe raczej są oparte na wybranym podręczniku, ponieważ cel kursu i jego tematyka jest ogólna. Jeśli wybierzesz naukę indywidualną i dodatkowo określisz specyficzne cele lub tematykę kursu, to możesz uczyć się na bazie oryginalnych materiałów bez podręcznika. Warto wtedy wybrać szkołę z dużym doświadczeniem, ponieważ program takiego kursu powinien jednak zawierać określony rozwój gramatyczny. Niedoświadczony lektor, który prowadzi kurs bez podręcznika nie nauczy Cię za wiele…


Czy zadawanie pracy domowej jest konieczne na kursie angielskiego?

Praca domowa nie jest konieczna. Trzeba jednak poświęcić odrobinę czasu poza kursem, aby powtórzyć i przyswoić materiał. Najlepszym rozwiązaniem, aby uczyć się szybko bez konieczności odrabiania pracy domowej, jest wybór metody nauczania, która utrwala materiał bez wysiłku. Takim przykładem jest metoda Five Stars Method, która polega na tym, że podczas jednej lekcji ten sam materiał jest przećwiczony za pomocą pięciu różnych technik. Dzięki temu angażowane są różne zmysły i pokłady kreatywności w mózgu. Efekty nauki pojawiają się bardzo szybko!


Nauka angielskiego w domu – tradycyjnie czy interaktywnie?

Każdy może mieć swój sposób odnośnie przyswajania wiedzy, jednak warto czasami sprawdzić jakie nowe techniki zapamiętywania są obecnie uznawane za skuteczne. Na przykład w szkole językowej The Palms panuje przekonanie, że najskuteczniejsze są gry językowe, które angażują na wielu płaszczyznach. Nie ma znaczenia czy kurs angielskiego jest dla dzieci, młodzieży czy dla dorosłych. Zawsze na lekcji pojawią się gry językowe, w tym gry online. Lektorzy The Palms przygotowują specjalne interaktywne prezentacje, w których ukryte są ćwiczenia online w formie gier. Po zakończonej lekcji, można ten materiał wielokrotnie powtórzyć w domu, stojąc w korku czy czekając na odbiór dziecka z zajęć. To genialne rozwiązanie. Szkoła językowa The Palms to pierwsze w Polsce Genius Center!


Kurs grupowy czy kurs indywidualny – co dla kogo?

Kurs grupowy ma wiele zalet, tak samo jak kurs indywidualny. Trzeba wziąć pod uwagę nasze potrzeby i wybrać odpowiedni rodzaj dla siebie. Większość osób uważa, że kurs grupowy daje więcej motywacji do nauki. Grupowe spotkania mobilizują do tego, aby być przygotowanym, wykazać się na tle innych osób. Inni wybierają kursy indywidualne, bo mają specyficzne potrzeby lub zainteresowania, które chcą rozwijać po angielsku. Taki cel nauki zdecydowani sugeruje kurs uszyty na miarę. Jeśli nie możesz się zdecydować, umów się na spotkanie z metodykiem szkoły językowej. Osoby, które pełnią te funkcje mają doświadczenie, znają programu kursów i sposoby realizacji. Pomogą Ci w dobraniu odpowiedniej formy zajęć.


Jaka częstotliwość lekcji angielskiego daje efekty w nauce?

Kurs grupowy odbywa się zazwyczaj dwa razy w tygodniu po godzinie lub półtorej. Taki system nauki jest dość intensywny, ale pozwala na zrealizowanie w ciągu 10 miesięcy całego podręcznika z jednego poziomu językowego. W ramach kursu indywidualnego możesz sam zdecydować czy chcesz ten kurs dwa razy na tydzień czy raz na tydzień – realizujesz program we własnym tempie.


Jak wybór stałego terminu lekcji angielskiego wpływa na motywację do nauki?

Z lekcją angielskiego jest jak z umówieniem się ze znajomymi na spotkanie. Jeśli nie określimy terminu, nie umówimy się konkretnie, to spotkanie „kiedyś” może nie dojść do skutku. Wybrany termin kursu, stały dzień i godzina, jeden raz czy dwa razy w tygodniu podkreśla Twój priorytet w realizacji celu. Zobowiązanie do stałych spotkań jest częścią procesu nauki i Twojego sukcesu!


Jak rozpoznać czy szkoła językowa oferuje elastyczne podejście do potrzeb klienta?

Przy kursach indywidualnych są dwie rzeczy, które określają czy szkoła oferuje elastyczne podejście do potrzeb klienta. Pierwsze - czy można odwołać lekcję angielskiego w razie nagłej potrzeby? I drugie - czy można zamienić lekcję stacjonarną na lekcję angielskiego online w razie potrzeby? Obie sytuacje wymagają zmiany aranżacji w grafiku zajęć w szkole i wyrozumiałości lektora. Jeśli chcesz mieć możliwość zastosowania takich rozwiązań i nie ponosić dodatkowych kosztów, zgłoś się do szkoły językowej The Palms. To jest szkoła, która od 10 lat działa z powodzeniem w Miasteczku Wilanów i na Kabatach. Z pewnością znajdziesz tam kurs szyty na miarę do Twoich potrzeb. www.thepalms.edu.pl

Comments


1-1.tif
bottom of page