top of page

Pierwsza ultra szybka stacja ładowania aut elektrycznych w Warszawie w Royal Wilanów!

Zaktualizowano: 9 mar 2021

W budynku Royal Wilanów przy ulicy Klimczaka 1 w Warszawie do użytku została oddana, pierwsza w Warszawie, stacja super szybkiego ładowania samochodów elektrycznych o mocy sięgającej 100 kW.

Jest ogólnodostępna dla wszystkich – nie tylko najemców czy klientów obiektu. Korzystając z niej, nie trzeba ponosić opłaty za parking, a użytkownicy aplikacji Ecotap Poland zapłacą za ładowanie samochodu o niemal 2/3 mniej, niż pozostali.Nowa, czterostanowiskowa, ogólnodostępna stacja ładowania aut elektrycznych działa od 22 lutego. To w tej chwili to jedyne miejsce o takich parametrach - moc 100 kW - w Warszawie, przystosowane do obsługi wszystkich, a nie tylko wybranych modeli samochodów. Stacja zlokalizowana jest na poziomie -1, w ramach parkingu podziemnego budynku usługowo-biurowego Royal Wilanów, położonego w samym sercu dzielnicy – vis a vis wilanowskiego ratusza. Korzystanie z niej jest odpłatne. Koszt 1 kWh dla użytkowników aplikacji Ecotap Poland wynosi 1,80 PLN. Dodatkową zaletą są aż cztery stanowiska ładujące, co umożliwia zasilenie do czterech pojazdów jednocześnie (za pomocą złączy DC CCS oraz dwóch złączy AC). Po naładowaniu pojazdu system wysyła użytkownikowi wiadomość oraz dodatkowo oferuje jeszcze 15 darmowych minut na powrót i odpięcie pojazdu od zasilania. Po przekroczeniu tego czasu naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 0,50 PLN/min. Co ważne, w trakcie korzystania ze stanowisk ładujących nie trzeba uiszczać dodatkowej opłaty parkingowej. Aby zostać z niej zwolnionym, należy walidować bilet w Biurze Obsługi Parkingu Royal Wilanów. Ze stacji ładowania może skorzystać każdy - przez 24h/dobę, niezależnie od tego, czy jest klientem bądź użytkownikiem Royal Wilanów.


Za technologiczną stronę przedsięwzięcia odpowiada firma Arinea, która zaprojektowała, dostarczyła i zainstalowała to rozwiązanie.- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że wciąż rozwijamy ofertę Royal Wilanów i udostępniamy kolejną usługę, wspierającą bliskie nam wartości, czyli ekologię i zrównoważony transport. Samochody elektryczne znacząco wygrywają ze swoimi odpowiednikami poruszającymi się na paliwo. Popularyzacja tego rozwiązania jest niezmiernie ważna dla środowiska i walczy z coraz mocniej odczuwalnym w Warszawie smogiem. Choć czas i koszt ładowania są zależne od modelu i rodzaju samochodu, to dzięki mocy 100 kW będzie można naładować swój samochód znacznie szybciej, niż na standardowych stacjach. W tym czasie można załatwić wszystkie najpotrzebniejsze sprawy w ramach oferty usługowej lub handlowej, którą zapewnia Royal Wilanów. Sklepy, restauracje, punkty usługowe, salony kosmetyczne, wyjątkowa zewnętrzna strefa rekreacyjna - proponujemy unikatową i różnorodną ofertę, którą także sukcesywnie wzbogacamy o nowości – mówi Kinga Nowakowska, członek zarządu i dyrektor operacyjna Grupy Capital Park, zarządzającej obiektem.


Comments


bottom of page