top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Rada Warszawy przyjęła politykę młodzieżową

Zaktualizowano: 12 wrz 2022


Źródło: UM Warszawa

Otwartość, równość, wiarygodność i elastyczność – to cztery wartości polityki młodzieżowej, którą 8 września przyjęła Rada Warszawy. "To przede wszystkim nasza deklaracja wartości i priorytetów, którymi mamy się kierować współpracując z młodzieżą i kreując nowe rozwiązania na jej rzecz. Zapisy polityki są zatem drogowskazem dla nas – urzędników, pracowników miejskich instytucji, rodziców i współpracujących z nami organizacji pozarządowych, jak wprowadzić nową jakość w budowanie relacji z naszymi młodymi mieszkańcami" - tłumaczy stołeczna dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości Karolina Zdrodowska.


Przygotowując politykę młodzieżową urzędnicy byli w bezpośrednim kontakcie z warszawską młodzieżą. W pierwszym etapie ok. 1,3 tys. uczestników wzięło udział w badaniach ankietowych, warsztatach i spotkaniach eksperckich. Z kolei w konsultacjach społecznych wzięło udział kolejne 1,4 tys. osób. Na tej podstawie stworzono wyżej wymienione wartości, którymi władze Warszawy chcą się kierować. Oprócz czterech głównych wartości, stworzono też cztery priorytety: bezpieczna przyszłość młodych, Warszawa miejscem młodych, uczestnictwo młodzieży w życiu miasta oraz troska o dorosłych pracujących z młodzieżą na jej rzecz.


"Warszawa przyciąga. Jesteśmy największym centrum edukacyjnym i akademickim w Polsce. Ale chcemy iść dalej. Dlatego przyjęliśmy Politykę Młodzieżową Warszawy. Chcemy zapewniać młodym najlepsze warunki do życia i rozwoju, a także włączać ich w działanie miasta"- zapewnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/polityka-mlodziezowa-przyjeta

Comments


1-1.tif
bottom of page