top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Stolica szuka programistów


Źródło: um.warszawa.pl

Pod koniec listopada w Warszawie odbędzie się Warsaw Hacks, czyli pierwszy miejski maraton programistyczny. Celem jest wyłonienie najlepszych pomysłów związanych z poprawą jakości życia w mieście. Konkurs jest więc przeznaczony nie tylko dla programistów, ale dla wszystkich, którzy chcieliby, żeby Warszawa stała się miastem cyfrowych innowacji i mają pomysł, jak pomóc stolicy w tej transformacji.


"Udział w Warsaw Hacks to dobra okazja do tego, aby wskazać nam, urzędnikom, pomysły i rozwiązania, które sprawią, że mieszkańcom stolicy będzie żyło się jeszcze lepiej. Byłoby ogromnym sukcesem, gdyby aplikacja lub nowa usługa zaproponowana do realizacji podczas tego wydarzenia, trafiła później na smartfony warszawianek i warszawiaków i towarzyszyła im w ich codziennym życiu" – zachęca do udziału Tadeusz Osowski, dyrektor Biura Cyfryzacji m.st. Warszawy, czyli jednego z organizatorów konkursu.


Warsaw Hacks potrwa trzy dni, od 26 do 28 listopada. Rywalizować można będzie w dwóch kategoriach: „Datathon” oraz „Otwarte Innowacje”. W pierwszej zadaniem będzie zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących otwarte dane Warszawy. Z kolei druga kategoria dopuszcza wszelkie inicjatywy w ramach trendów nowych technologii, które rozwijają inteligencję i innowacyjność miasta.


"Podczas wydarzenia zespoły będą mogły korzystać ze wsparcia i wiedzy mentorów. Efekty ich pracy oceni jury, które weźmie pod uwagę między innymi: innowacyjność, potencjał biznesowy oraz możliwość wdrożenia czy wykonanie projektu" - informuje stołeczny ratusz. W każdej kategorii jury wyłoni miejsce pierwsze i drugie, którym przyznane zostaną nagrody pieniężne o łącznej wartości 20 tys. zł.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/warszawa-stolica-programistow-podczas-warsaw-hacks


Comentarios


1-1.tif