top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Wilanów Royal Jazz Festival


Coś dla tych, którzy na długi weekend zostają w Warszawie. Dobra muzyka w Royal Wilanów czyli Wilanów Royal Jazz Festiwal

Scena plenerowa Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1 9 i 10.06.2023 (piątek i sobota), godz. 19:00

W przypadku niepogody koncerty odbędą się w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3, sala kameralna, II piętro.

Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Hubert Królak, Centrum Kultury Wilanów i Royal Wilanów zapraszają na drugą odsłonę festiwalu jazzowego w gościnnych progach Royal Wilanów –Wilanów Royal Jazz Festiwal.

9.06.2023 (piątek)

godz. 19:00 Andrzej Gondek Trio Andrzej Gondek (gitara) Paweł Dobrowolski (perkusja) Sławek Kurkiewicz (gitara basowa)

ANDRZEJ GONDEK TRIO tworzą wyjątkowi ludzie, mistrzowie swoich instrumentów, którzy z inicjatywy gitarzysty zawiązali trio i zaczęli grać w większości autorski materiał jazzowy z dużymi wpływami bluesa, funku, rocka and rock’n’rolla. Ich wspólne brzmienie to niezwykła ekspresja muzyczno-sceniczna, to dźwięki pełne zaangażowania i rozmachu, które tworzą niebywałą, harmonijną całość. Na koncertach zabierają słuchaczy w swoją pełną pasji, muzyczną podróż, wyzwalając mnóstwo wspaniałej energii, której nie brakuje zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Płyta MAZE – czyli labirynt, nagrana przez trio, otrzymała w tym roku Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku jazz”.

godz. 20:15 Aga Brudny Electric Band Aga Brudny (flet) Patryk Bizukojć (bas) Michał Rorat (piano) Łukasz Kurek (perkusja) Mateusz Głuszak (gitary)

Aga Brudny Electric Band to formacja powstała w 2021 z długoletnich muzycznych przyjaciół. Liderką zespołu jest Aga Brudny – flecistka, kompozytorka, absolwentka katowickiego wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej. Muzycy zabierają słuchaczy na swój muzyczny „plac zabaw”, gdzie mieszają się i kotłują jazz, fusion, funk, pop, a nawet klasyka. Niecodzienny skład z „elektrycznym” fletem, jakiego jeszcze nie znacie w autorskich kompozycjach liderki zespołu Agi Brudny. Będzie głośno, elektrycznie, energetycznie, groove’owo i kolorowo.

10.06.2023 (sobota)

godz. 19:00 Electric Shepherd Marek Stryszowski (saksofony, wokal, EWI, loops) Krzysztof Ścierański (gitara basowa, gitara) Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne, perkusja)

ELECTRIC SHEPHERD powstał w 1986 roku, jego twórcą i liderem jest Marek Stryszowski – saksofonista, wokalista i kompozytor, który po rozstaniu się z legendarnym LABORATORIUM założył swoją nową formację muzyczną stylistycznie nawiązującą do worldmusic.Ten element zasadniczo wyróżnia ELECTRIC SHEPHERD spośród innych zespołów, z którymi obecnie występuje Marek Stryszowski, tj. w reaktywowanym Laboratorium oraz drugiej własnej formacji LITTLE EGOISTS. ELECTRIC SHEPHERD od początku istnienia zaczął występować na prawie wszystkich ważniejszych festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. Styl muzyki koncertów Electric Shepherd Marka Stryszowskiego współcześnie określany jest jako FFM, czyli Future Fusion Music. W programie koncertowym zespołu znajduje się m.in. repertuar z realizowanej obecnie płyty Marka Stryszowskiego BLACK PERCHERON, w nagraniu której uczestniczą obecni muzycy Electric Shepherd.

godz. 20:15 Piotr Matusik Trio Independence Piotr Matusik (piano) Alan Wykpisz (kontrabas) Patryk Dobosz (perkusja)

Trio prezentuje się albumem „Independence” nie tylko jako ortodoksyjnie sformatowany modern-jazzowy band, ale szuka inspiracji także w ultranowoczesnych strukturach. Z jednej strony są to inklinacje wprowadzające zachwyt nad elektronicznym brzmieniem, z drugiej zachowawczy szacunek do jazzowej tradycji. Zarówno pianista Piotr Matusik, jak i kontrabasista Alan Wykpisz, i perkusista Patryk Dobosz stanowią niezwykle zgrabny i spójny twór, dla którego kreacja brzmienia jest oczywistą, jazzową nonszalancją. Ciekawe melodyczne skojarzenia przeplatają się spójnymi improwizacjami, by nad całością panować matematyczno-logiczną dyscypliną muzyczną [Dionizy Piątkowski].

Wstęp wolny!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


1-1.tif
bottom of page