top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Bratki na przystankach

Zaktualizowano: 13 kwi 2022


Źródło: UM Warszawa

Wraz z początkiem tegorocznej wiosny do działań przystąpił także Zarząd Oczyszczania Miasta. Jednym z pomysłów, który jest już realizowany, ma umilić czas osobom korzystającym z warszawskiego transportu publicznego. Polega on na posadzeniu na pętlach komunikacji miejskiej ponad 11 tys. bratków.


Kwiaty mają jednak nie tylko pełnić funkcję estetyczną, ale również symboliczną. Dlatego nieprzypadkowo zdecydowano się na nasadzenia w kolorach niebieskim i żółtym. "Wierzymy, że dla osób z Ukrainy, które znalazły schronienie w stolicy, nawet tak drobne gesty mają znaczenie i dają jasny przekaz wobec sytuacji, która od ponad miesiąca ma miejsce za naszą wschodnią granicą" - tłumaczy dyrektor warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta Tadeusz Jaszczołt.


Ponad 11 tys. bratków w charakterystycznych barwach będzie dekorowało 9 krańcowych przystanków w Warszawie. Wśród nich jest także Wilanów. "Ukraińskie barwy można dostrzec nocą również na elewacji Pałacu Kultury i Nauki, a miejskie autobusy i tramwaje udekorowane są małymi flagami Warszawy i Ukrainy" - informuje ratusz. Jak czytamy, kwiaty na przystankach w Warszawie zmieniają się wraz z porą roku. Po wiosennych bratkach ujrzeć mamy typowe dla lata begonie i pelargonie, a jesienią kapustę ozdobną, wrzosy i ,bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów w zeszłym roku, wrzośce.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/niebiesko-i-zolto-na-petlach

Comments


1-1.tif