top of page

Dni Wilanowa 2022

10-11 września 2022

Dni Wilanowa 2022 to jedna z najważniejszych corocznych imprez w Wilanowie. To dwa dni pełne atrakcji i koncertów. W tym roku podczas Dni Wilanowa odbędą się również dwa ważne sportowe wydarzenia towarzyszące – Bieg po nowe życie oraz FOOTVOLLEY WORLD TOUR.

Dni Wilanowa rozpoczynamy w sobotę 10 września!

Tego dnia od godziny 12:00 będą czekały na Was smakowite food trucki – ZLOT FOOD TRUCKÓW! Dni Wilanowa 2022 będą pełne sportowych emocji. W sobotę 10 września w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, o godzinie 12:00 rusza „Bieg po Nowe Życie”. Celem biegu jest promowanie działań prozdrowotnych, edukacja w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu. Inicjatorem biegu jest Przemysław Saleta, który 15 lat temu był dawcą nerki dla swojej córki. Nie byłoby Biegu po Nowe Życie, gdyby nie udział w wydarzeniu osób po przeszczepieniu, to oni pokazują innym, że po operacji przeszczepu można wrócić do normalnego życia.

„Bieg po Nowe Życie” to sztafetowy marsz nordic walking. Trasa marszu jest czysto symboliczna – to kilometr dla każdego uczestnika sztafety. „Bieg po Nowe Życie” to wydarzenie, w którym od 2011 wzięło udział 3630 osób, które przeszły wspólnie 3200 kilometrów. W Biegu wzięło udział 400 gwiazd ze świata filmu, teatru, telewizji, sportu, muzyki i mediów oraz ponad 200 osób po przeszczepieniu. Na starcie Biegu po Nowe Życie od 2011 roku stanęły 1092 sztafety. Zapraszamy wszystkich do wspólnego marszu wspierającego ważną inicjatywę!

Комментарии


bottom of page