top of page
1100x175.png

Drogowe zmiany w Wilanowie

Miasteczko Wilanów nieustannie się rozwija, więc kolejne inwestycje drogowe są koniecznością. Budowa niektórych z nich właśnie się zakończyła, część ma być gotowa w niedalekiej przyszłości, a kolejne według planów powstaną w najbliższych latach. Co wkrótce zmieni się w Wilanowie?

Ukończona ul. Branickiego. Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Jedną za największych, planowaną już właściwie od lat, inwestycją w Wilanowie jest przebudowa skrzyżowania ulic Branickiego, Przyczółkowej i Vogla. Na tę inwestycję czekają nie tylko Miasteczka Wilanów, ale także nowych osiedli na Zawadach. Jak informowaliśmy, mimo znacznych cięć w budżecie inwestycyjnym Wilanowa na 2022 r., stołeczny ratusz zdecydował się przeznaczyć 14,6 mln zł na tę inwestycję. Pod koniec października kolejne fundusze obiecał dołożyć także Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z umową Wilanów otrzyma od władz województwa 4 mln zł dofinansowania na skrzyżowanie. Potrzebne są jeszcze jednak zezwolenia na inwestycje drogowe w miejscu nowego skrzyżowania, które pozwolą przejąć tereny prywatne, konieczne do poszerzenia ulic Vogla oraz Branickiego. "W umiarkowanie optymistycznym scenariuszu zakładamy, że skrzyżowanie powinno być gotowe do końca 2023 r." - zapowiada burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. Dodatkowe pasy ruchu powstaną także na ul. Przyczółkowej.


Inną inwestycją, znacznie bliższą ukończenia, są zmiany przy skrzyżowaniu ulic Bruzdowej z Zaściankową. Budowa chodnika w tym miejscu jest już na ukończeniu. Niedługo ma powstać także przejście dla pieszych przez Zaściankową. "Projektujemy już również chodnik w Bruzdowej pomiędzy Zaściankową a Lercha" - dodaje Ludwik Rakowski. Budowa będzie możliwa po uzyskaniu zgody na realizację inwestycji drogowej.


Ukończona została także chyba najbardziej wyczekiwana inwestycja drogowa w Wilanowie, czyli brakujący odcinek ul. Branickiego. Ulica ta jest już gotowa do użytku, jednak nie zostanie jeszcze udostępniona kierowcom. Termin zależy bowiem od otwarcia tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy, który został już kilkukrotnie opóźniony, a ostatnio nie przeszedł testów antypożarowych. Pozostaje trzymać kciuki, że zgodnie z zapowiedziami otwarcie tunelu POW, a więc także i Branickiego, to już kwestia tygodni, a nie miesięcy.


Źródło:

https://www.facebook.com/burmistrzwilanowa


Comments


bottom of page