top of page
1100x175.png

Kawa dobrej roboty - Mott Coffee

W końcu jest! Kawiarnia Mott Coffee przy Branickiego 9/158 otworzyła swoje drzwi. Długo wyczekiwana miejscówka dla Tych, którzy lubią bez spiny wypić najlepszą kawę świata. Jeśli potrzebujesz porannej kawy, o której będziesz myśleć do wieczora - to najlepszy adres w Warszawie.


Kawa z Kostaryki - no bo skąd.

Mott Coffee to ceniona w kraju palarnia kawy speciality. Speciality, czyli takiej, która spełnia najbardziej wyśrubowane normy jakościowe świata. Co ciekawe, właściciele Mott Coffee, osobiście kupują ziarna od plantatorów z Kostaryki. To oznacza, że kawa, którą dostajesz w kawiarni Mott Coffee nie przypłynęła kontenerowcem z toną innych kaw, które później rozsyłane są po całej Polsce. Odmiany, które trafiają m.in. do warszawskiej kawiarni przy Branickiego, są bardzo starannie wyselekcjonowane.


Ale żeby nie robić z Mott Coffee miejsca, do którego trzeba przychodzić w brylantach na szyi, zdradzimy Wam kilka sekretów, które spowodowały, że od dziś Wilanów pachnie kawą

z Kostaryki.


Kostaryka - kraj, który rządzi się własnymi prawami.

Kostaryka to mały kraj, którym rządzi kobieta. Co więcej, Republika Kostaryki nie posiada własnej armii. 3/4 powierzchni kraju zajmują parki narodowe i nie, nikt ich nie wycina pod fabryki samochodów. Uprawa kawy w Kostaryce jest bardzo ważna: odgrywa olbrzymią rolę nie tylko w ekonomii tego kraju, ale jest też stałym składnikiem diety jej mieszkańców.

Kawa, którą serwuje Mott Coffee, rośnie na wysokości nawet 1800 m n.p.m. (to jeszcze o 200 m wyżej niż szczyty Śnieżki), dzięki czemu ziarna mają dostęp do czystej, górskiej wody, wysokiej wilgotności i idealnego nasłonecznienia. Jeśli dodać do tego fakt, że rząd kostarykański inwestuje w badania naukowe związane z kawą, otrzymamy powód, dla którego mówi się, że kawa kostarykańska jest najlepsza na świecie.


Kawa inna niż inne.

W Polsce, od jakiegoś czasu, trwa boom na dobrą kawę, rzemieślnicze piwa, zdrową, ekologiczną żywność.

W wielu przypadkach to praca prawdziwych fascynatów, ale też często po prostu marketing. W Mott Coffee rządzi bardzo uczciwa zasada - na kolana ma powalać smak kawy, a nie jej cena.


Kawa Mott ma bardzo przyjemny zapach i jest delikatna w smaku, ma niską kwasowość. Wszystkie kawy z Mott są palone w średnim stopniu, dzięki czemu dominują w nich owocowe nuty. To kawa dla fanów lekkich, owocowych smaków i Tych, których znudziło już klasyczne, ciemne palenie ziaren.
Kawiarnia inna niż inne

Kawiarnia Mott Coffee została urządzona w przyjazny, prosty sposób. Właściciele postawili na jasne kolory i wygodne meble. Tu najważniejsza jest kawa. Ona ma Cię postawić rano na nogi i rozpieścić, kiedy spotykasz się z przyjaciółmi. Klimat w Mott Coffee jest taki jak

w Kostaryce i krajach Ameryki Łacińskiej - dzień jest po to, by świętować życie, więc nie ma sensu tracić czasu na byle jaką kawę.


Dlaczego palarnia otwiera kawiarnię?

Na to pytanie odpowiada właścicielka Mott Coffe, pani Karolina:

- Zdarza mi się obserwować Klientów, którzy są u nas pierwszy raz. Przynosimy im filiżankę kawy, a oni sięgają po nią jak zwykle, w pośpiechu, wpatrzeni w ekran smartfona. Bywa, że przymykają oczy z wrażenia, jakie robi na nich smak naszej kawy. Widzę, jak skupiają się na delektowaniu się smakiem po prostu odkładają komputer, telefon. O to nam chodziło.

Pokazać, że kawa to nowy sposób na dobre przeżywanie dnia.


Do kawiarni Mott Coffee zapraszamy 7 dni w tygodniu.

Na miejscu można nie tylko skosztować, ale również kupić kostarykańskie kawy speciality.


Comments


bottom of page