top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Kolejne inwestycje drogowe w WilanowieZ miesiąca na miesiąc władze Wilanowa informują o kolejnych planowanych inwestycjach drogowych lub postępach w tych, których budowa już trwa. Mieszkańcy dzielnicy nieustannie przypominają jednak w komentarzach, że potrzeby są jeszcze większe i wyliczają miejsca, które wymagają modernizacji. Warto spojrzeć na te, które już wkrótce mogą ułatwić nam życie.


Ja informuje burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski, wkrótce powinny rozpocząć się prace na ul. Pałacowej, po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej. Dzięki temu droga ma zyskać betonową nawierzchnię. Jest to część miejskiego programu utwardzania dróg gruntowych. Wspólnie z ZDM władze Wilanowa planują także budowę skrzyżowania z sygnalizacją świetlną Przyczółkowej z Pałacową. - Dokumentacja jest na ukończeniu, mam nadzieję, że będzie także finansowanie - mówi Ludwik Rakowski. Jak dodaje, nowa sygnalizacja poprawiłaby bezpieczeństwo w rejonie Pałacowej. Z kolei nowa nawierzchnia na tej ulicy pozwoli na wygodne połączenie pomiędzy ul. Ruczaj a Przyczółkową.


W maju rozpoczęło się także układanie warstw asfaltu na ul. Dyniowej i Zdrowej. Również długo wyczekiwana przebudowa skrzyżowania Vogla/Przyczółkowa/Branickiego zgodnie z planem ma ruszyć jeszcze w obecnym roku. Istnieje też szansa na instalację wkrótce progów zwalniających przy ul. Wiedeńskiej. W dalszej perspektywie w tym miejscu miałby powstać również chodniki i oświetlenie.


Trwa także akcja poprawiania bezpieczeństwa na drogach będących w gestii władz Wilanowa. Na początku maja rozpoczęły się już prace na ul. Niemirowskiej i Goplańskiej. Po ich zakończeniu zmiany w organizacji ruchu mają zostać wprowadzone m.in. na ul. Kieślowskiego i Kostki Potockiego.


Mniej kolorowo wygląda sytuacja dotycząca powstania ulicy biegnącej za Auchan do Szkoły Podstawowej nr 400 przy Osi Królewskiej. - Decyzja pozwalająca na budowę tej drogi została uchylona przez wojewodę. Musi zostać przeprowadzona ponowna procedura jej wydania. Droga będzie mogła zostać zbudowana po uprawomocnieniu nowej decyzji - tłumaczy Ludwik Rakowski. Oznacza to, że droga z pewnością nie powstanie szybciej niż w przyszłym roku.


Źródło:

https://www.facebook.com/burmistrzwilanowa

Comments


1-1.tif
bottom of page