top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Nareszcie pozytywna opinia w sprawie tunelu POW

Po miesiącach opóźnień inwestycji strażacy wreszcie wydali pozytywną opinię bezpieczeństwa w sprawie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Otwarcie ma nastąpić jeszcze w tym roku.


Źródło: GDDKiA

W październiku obecnego roku strażacy odbierali tunel POW. Musieli jednak wydać negatywną opinię, ponieważ system wentylacji nie zadziałał w pełni prawidłowo. Uszkodzony okazał się jeden z sześciu wentylatorów, który został wysłany przez drogowców do naprawy aż do Portugalii.


W listopadzie urządzenie powróciło do tunelu i zostało ponownie zamontowane. Na początku grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poprosiła więc drugi raz straż pożarną o kontrolę systemu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu. Tym razem udało się - strażacy nareszcie wydali pozytywne stanowisko. Kilka dni później GDDKiA złożyła wszystkie wymagane dokumenty do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.


"Po uzyskaniu decyzji o pozwolenie na użytkowanie, ostatnim krokiem będzie uzyskanie zgody wojewody mazowieckiego" - mówiła Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. Zapowiedziała także, że tunel POW zostanie oddany do ruchu jeszcze w grudniu obecnego roku.


Zgodnie z zapowiedzią drogowców w tunelu zainstalowany zostanie także odcinkowy pomiar prędkości. Kamer ma być 12, a wykonawca jest już gotowy do ich montażu.


Źródło:

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/warszawa-strazacy-wydali-pozytywna-opinie-w-sprawie-tunelu-pow-5512997

1-1.tif
bottom of page