top of page

Nauczyciele docenieni


Źródło: Facebook Dzielnica Wilanów

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej (14 października) 119 pracowników warszawskich placówek oświatowych otrzymało Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy. Wyróżnienia przyznano podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.


"Dobre warunki pracy, godne płace, ale też to, co zdaje się być w tych trudnych czasach nie mniej ważne, a może i ważniejsze – prestiż, godność i uznanie dla zawodu nauczyciela. Wiele placówek oświatowych w Polsce i w Warszawie mierzy się z brakiem nauczycieli. Dlatego tym większe uznanie należy się tym, którzy mimo trudnej sytuacji w edukacji, nadal chcą kształcić dzieci i młodzież" - mówiła podczas uroczystości wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.


Wśród wyróżnionych osób znalazło się również dwie wilanowskie dyrektorki. Nagrody otrzymały Ewelina Jankowska – dyrektor Zespołu Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego oraz Monika Wiącek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego. Wyróżnienia osobiście wręczał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


Warto również przypomnieć, że bieżące wydatki na edukację to od lat największa pozycja w stołecznym budżecie. Pomimo problemów finansowych, z jakimi mierzą się polskie samorządy, w tym roku będzie to około 5,6 mld zł, a w przyszłym ponad 6,2 mld zł.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa


Comments


bottom of page