top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Od listopada dowody osobiste z nowymi zabezpieczeniami

Od 7 listopada każdy z nas będzie mógł zgłosić się po odbiór nowego wzoru dokumentu tożsamości. Będą lepiej zabezpieczone - dzięki odciskom palców i widocznemu podpisowi posiadacza.

Źródło: gov.pl

Zmiany wzorów dowodów osobistych są związane z dostosowywaniem się Polski do wymogów Unii Europejskiej. Nowe dokumenty będą wyposażone w warstwę elektroniczną, która ma zapewnić naszym dowodom osobistym wysoki poziom zabezpieczenia. Od listopada będzie znajdować się na nich nie tylko wizerunek twarzy posiadacza, ale również dwa odciski palców w formatach cyfrowych i odręczny podpis właściciela. Nie zabraknie także skrótu literowego PL na tle flagi Unii Europejskiej.


Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że wydawanie nowego dowodu osobistego zostało zaplanowane na 7 listopada obecnego roku. Oznacza to, że od tego dnia mieszkańcy będą mogli składać w urzędach wnioski o wydanie nowego wzoru dowodu tożsamości. Nie jest to jednak obowiązek. Osoby posiadające obecnie ważny dowód osobisty nie muszą go wymieniać, do momentu utraty daty ważności.


W związku z obecnością odcisków palców i odręcznego podpisu na nowym dowodzie, nie można już składać wniosków online o wydanie tego dokumentu. Takie rozwiązanie jest możliwe jedynie w przypadku dzieci do 12. roku życia, od których odciski palców nie będą pobierane.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/nowe-dowody-osobiste-juz-w-listopadzie?fbclid=IwAR0u7oCEdtoX79tiOiNbOvkhXInTonJIcJhK9ClfIFD-N2V6WRKptmzlV6s

Comentarios


1-1.tif
bottom of page