top of page

Parada Syrenki

Parada Syrenki w centrum miasta 🧜‍♀️

Występy artystyczne, pokazy taneczne i teatralne – tak będzie wyglądać tegoroczna Parada Syrenki, która w pierwszą sobotę czerwca (3.06.2023) przejdzie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Na wydarzenie pełne atrakcji warto wybrać się z całą rodziną

Start o godz. 13 na rondzie de Gaulle’a.

Dzielnica Wilanów jest w trakcie przygotowań do II Parady Syrenki Razem z Młodzieżowym Domem Kultury Wilanów, Centrum Kultury Wilanów oraz wilanowskimi przedszkolakami stworzą Wilanowską Syrenkę, która weźmie udział w sobotniej paradzie.

Towarzyszyć jej będzie zespół taneczny działający przy Centrum Kultury Wilanów Keep On Dance


Wilanowska Syrenka wzorowana jest na postaci Królowej Marysieńki. Ukazana w szatach z epoki stylizowanych na królewskie (kolor bordowo-amarantowy, gronostajowe obszycia, bogate koronki, biżuteria - brosza, spinki we włosach).


Na tarczy widnieje logo Wilanowa umieszczone na złotym tle.


Ogon syrenki składa się z dużych łusek, na których widnieją prace plastyczne dzieci z wilanowskich przedszkoli.


Parasol ochrania blade lico Syrenki - Królowej Marysieńki przed słońcem.


To już druga Parada Syrenki organizowana przez miasto przy okazji Święta Warszawy. W ubiegłym roku kolorowy korowód przyciągnął wiele warszawskich rodzin i turystów. W tym roku może być podobnie. Na uczestników wydarzenia czeka równie dużo atrakcji.


Mieszkańcy zobaczą w sumie 16 różnych syrenek, przygotowanych przez miejskie jednostki i niemal wszystkie warszawskie dzielnice. Syrenki umieszczone na specjalnych platformach będą poruszały się od ronda de Gaulle’a w kierunku placu Zamkowego, zatrzymując się w wybranych punktach. Tam na uczestników Parady czekać będą dodatkowe atrakcje – pokazy taneczne, interakcje z aktorami teatrów ulicznych i występy muzyczne. Wydarzenie zakończy koncert piosenek z filmów Disneya na placu Zamkowym.


W tegorocznej Paradzie Syrenki wystąpią m.in. Teatr AKT, działający w stolicy od ponad 30 lat; tancerze Ritmo Bloco – otwartej grupy samby batucady; zespół pop-folkowy Orkiestra Na Dużym Rowerze czy Brass Federacja – polski zespół używający instrumentów dętych blaszanych


Źródło: media społecznościowe Urzędu Dzielnicy Wilanów

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page