top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Pomoc dla Dominika

Wolontariusze z grupy "Słoiki z Wilanowa" organizują akcję charytatywną dla Dominika, przedszkolaka z Wilanowa. Chłopiec urodził się z niedorozwojem lewej nogi, a jego leczenie jest bardzo kosztowne.


Dominik jest przedszkolakiem z Przedszkola nr 420 "Nasza Bajka" w Wilanowie. Ma 4,5 roku i uczęszcza do Grupy Misiów. Chłopiec urodził się z niedorozwojem lewej nogi, przez co grozi mu kalectwo. Przeszedł już dwie operacje, ale niestety czeka go jeszcze długie, bolesne oraz kosztowne leczenie. "Nasz synek ma obecnie 4,5 roku, jego lewa nóżka jest krótsza aż o 18cm! Dominiś przeszedł już dwie bardzo kosztowne i skomplikowane operacje. Dzięki Waszej pomocy, wsparciu finansowemu udało się wykonać rekonstrukcję wszystkich 3 stawów, a pod koniec lipca 2021 roku odbyła się operacja instalacji aparatu zewnętrznego, który służy do wydłużania kości" - piszą rodzice Dominika, którzy zdecydowali się na adopcję chłopca 2,5 roku temu.


Chłopcu można pomóc, wpłacając datek na internetową zbiórkę charytatywną, prowadzoną przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". W akcję zaangażowali się także wolontariusze z grupy "Słoiki z Wilanowa". Obecnie poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą zorganizować akcję, poinformują potencjalnych darczyńców przyjmą na siebie inne zadania, wyznaczone na kolejnych spotkaniach "Słoików". Potrzebne są także osoby, które przeznaczą przetwory lub upominki na kiermasz, organizowany przez wolontariuszy, aby pomóc chłopcu.


"Celem naszej akcji jest pozyskanie środków finansowych na opłacenie rehabilitacji dla Dominika (miesięczny koszt to około 10 tys. zł) oraz kolejnych operacji (około 500 tys. zł). Wiem, że jest pandemia i nasz Kiermasz przetworów może będzie miał inny przebieg, niż to było dotychczas. Wierzę, że razem damy radę zorganizować nasz Kiermasz przetworów "Słoiki z Wilanowa", zakręcając w słoikach to, czym możemy podzielić się, bo "pomaganie to nasza bajka" - pisze Jolanta Kuźmińska, dyrektor Przedszkola nr 420, do którego uczęszcza Dominik.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa

Comments


1-1.tif
bottom of page