top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Pomoc dla Leona


Pamiętacie Leona? Pierwsza akcja Słoików z Wilanowa była właśnie dla niego!

Przeczytajcie wiadomość od Rodziców Leona, pokażmy, że mogą znów liczyć na naszą pomoc.


Leon to nasze oczko w głowie, razem ze swoją siostrą Basią. Od 11 lat dzielnie walczy a my razem z nim o sprawność. W wieku 5 miesięcy zdiagnozowano u niego guza mózgu i od tej pory codziennie dzielnie stawia kroki, mimo przeciwności losu. Obecnie Leon jest po 3 operacjach, 2 usuwaniach guza mózgu i jednej wstawienia zastawki komorowo-otrzewnowej. Zdiagnozowano u niego padaczkę lekooporna, niedowład prawej strony ciala, niepełnosprawność intelektualną.


Jesteśmy pod stałą opieką specjalistów - onkologa, neurologa, okulisty i wielu innych. Środki które do tej pory zbieralismy przeznaczaliśmy głównie na systematyczną rehabilitację, sprzęt ortopedyczny, jak ortezy na nogi, na rękę, kombinezon thera togs, leki oraz wizyty lekarskie.


Niestety nadszedł gorszy okres, Leon urósł, zmieniła się jego postura ciała i wszystko to odznacza się na nogach. Ostatni okres chorobowy, gdzie Leon mial dłuższą przerwę w rehabilitacji, spowodował, że zesztywniały mu stawy, ścięgna, mięśnie. Po krótkim spacerze nie byliśmy w stanie wrócić normalnie do domu, prowadziłam go pod pachy, ponieważ zrobiły mu się takie odciski od ortez, że nie był w stanie samodzielnie iść. Bez ortez też nie może chodzić, tak więc koło się zamyka.


Zmuszeni byliśmy podjąć pewne kroki, aby pomóc mu w cierpieniu, bo to niesamowity ból i z drugiej strony unieruchomienie w domu. Po wizycie u ortopedów w instytucie Paleya zdecydowaliśmy się na zaproponowane przez nich leczenie. Nie ma na co czekać, póki Leo rośnie, trzeba mu pomóc, bo jak przestanie rosnąć, nie będzie już tak łatwo mu pomóc.


Operacja, jaką bedą przeprowadzać chirurdzy, będzie podzielona na 3 zabiegi: rekonstrukcja stóp, zabezpieczenie kolan, bo nie trzymają osi oraz podcinanie mięśni łydki w obu nogach.


Niestety koszty zabiegu sa bardzo wysokie, w 60 tysięcy złotych wliczona jest na szczecie już późniejsza opieka rehabilitacyjna. Po zabiegu Leo bedzie w gipsie przez 6 tygodni na obu nogach, nie będzie mógł stawać, a potem 6 tygodni intensywnej 5 dniowej rehabilitacji w instytucie.


Każdy spacer oznacza dla Leona cierpienie. Razem możemy mu pomóc https://www.siepomaga.pl/leon-zub

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page