top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Ratusz przypomina o deklaracjach

Zmiana systemu opłat za śmieci w Warszawie wiąże się nie tylko z innymi stawkami. Stołeczny ratusz przypomina, że właściciele i zarządcy nieruchomości muszą także złożyć nowe deklaracje.


Źródło: Dzielnica Wilanów

Nowy system opłat za wywóz śmieci w Warszawie obowiązuje od początku 2022 r. Choć jeszcze w listopadzie ubiegłego roku mówiło się o uzależnieniu opłaty od metrażu mieszkania, to ostatecznie Rada Warszawy zdecydowała się ponownie zmienić system opłat za śmieci. Obecny sposób naliczania jest prosty - wszystkich mieszkańców warszawskich bloków i kamienic obowiązuje taka sama stawka, czyli 85 zł miesięcznie. Nie ma też znaczenia, czy w mieszkaniu takim żyje kilkuosobowa rodzina, czy samotna osoba. Z kolei stawka dla mieszkańców domów jednorodzinnych pozostała taka sama i niezależnie od wielkości domu i liczby osób wynosi 107 zł miesięcznie. Kwota ta może zostać zmniejszona o 9 zł, jeśli odpady bio są kompostowane w przydomowym kompostowniku.


Stołeczny ratusz przypomina jednak, że zmiana opłaty wiąże się także z koniecznością złożenia nowej deklaracji, a ostateczny termin to 10 lutego obecnego roku. Dotyczy to jednak jedynie właścicieli i zarządców nieruchomości. Oznacza to, że właściciele mieszkań w budynkach wielolokalowych nie składają osobiście deklaracji.


Dokument można złożyć w formie elektronicznej, w urzędzie dzielnicy lub przesłać listem. Warto pamiętać, że niezłożenie deklaracji nie zwalnia z obowiązku wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami. Tych należy dokonywać do 28. dnia każdego miesiąca.


Źródło:

https://www.facebook.com/Wilanow.Dzielnica.m.st.Warszawa
Comments


1-1.tif
bottom of page