top of page

Remonty i inwestycje w Wilanowie


Źródło: Facebook Ludwik Rakowski

Właściwie co kilka dni przedstawiciele Wilanowa informują o kolejnych planowanych remontach lub inwestycjach drogowych, choć czasem na konkretne efekty mieszkańcy muszą trochę poczekać. Warto jednak wiedzieć, jak wyglądają aktualne plany dotyczące infrastruktury w naszej okolicy.


Przede wszystkim na początku czerwca władze Wilanowa pochwaliły się podpisaniem w urzędzie umowy na dwie ważne inwestycje drogowe. Jak możemy przeczytać: "Po opracowaniu projektu i uzyskaniu zgód rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego od ulicy Potułkały do ulicy Opieńki". Drugą podpisaną inwestycją jest planowana budowa chodnika na ulicy Łokciowej.


Z kolei burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski informuje, że rozpoczęła się przebudowa miejsc postojowych na ul. Sarmackiej, pomiędzy ul. Klimczaka a Herbu Szreniawa. - Zmiany mają na celu poprawę przejezdności ulicy i bezpieczeństwa, także pieszych i rowerzystów, oraz wyeliminowanie parkowania skośnego, niezgodnego z obowiązującą organizacją ruchu, po nieparzystej stronie Sarmackiej - tłumaczy burmistrz.


Wygodę i bezpieczeństwo mieszkańców Wilanowa ma poprawić również nowe przejście dla pieszych, które powstaje na ul. Kieślowskiego przy Osi Królewskiej.


Na początku czerwca ogłoszono także, że rozpoczął się przetarg na budowę kolejnego odcinka ulicy Bruzdowej (od ul. Kwarty do ul. Gratyny). Ponadto Zarząd Dróg Miejskich Warszawa zlecił wykonanie ekspertyzy dotyczącej możliwości położenia nakładki asfaltowej na odcinku Bruzdowej z trylinki. Jak informuje burmistrz Wilanowa, dzielnica nie otrzymała dotychczas środków na kontynuację inwestycji na tym odcinku.


Źródło:

https://www.facebook.com/burmistrzwilanowa

Comments


bottom of page