top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Rusza budowa tramwaju do Wilanowa

Rozpoczyna się wyczekiwana od lat budowa linii tramwajowej do Wilanowa. Prace rozpoczną się już w sierpniu, a mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.


Źródło: UM Warszawa

Pierwsze prace ruszyły już w piątek, 12 sierpnia. Tramwajarze przygotowali elementy, które pozwolą wdrożyć czasową organizację ruchu na okres zasadniczych prac budowlanych. W pasie dzielącym jezdnie ulic Jana III Sobieskiego i Belwederskiej konieczne było rozebranie stalowych barier oraz wybudowanie tymczasowych zjazdów do posesji i przystanków.


A co czeka mieszkańców Wilanowa w najbliższych miesiącach? "W trakcie budowy trasy tramwajowej na Wilanów zmiany w organizacji ruchu nastąpią na ulicy Puławskiej, Spacerowej, Belwederskiej i Jana III Sobieskiego. Na początku obejmą obszar o długości około 3 km, od ul. Puławskiej do skrzyżowania ulic Jana III Sobieskiego i van Beethovena. Ograniczenia ruchu samochodowego i zwężenia zostaną wprowadzone na Puławskiej w rejonie skrzyżowania z ulicami Goworka i Waryńskiego. Ruch będzie odbywał się tu, tak jak na Goworka, Spacerowej, Belwederskiej i Jana III Sobieskiego, jedną jezdnią w obydwu kierunkach. Priorytetowo będą potraktowane autobusy, które pojadą po wydzielonych buspasach na Puławskiej, Belwederskiej i Dolnej" - zapowiada warszawski ratusz.


Z kolei u zbiegu ulic Puławskiej i Goworka konieczne jest poszerzenie jezdni. Prace będą prowadzone wzdłuż pasa dzielącego jezdnie oraz w rejonie wyspy. W tym czasie z ul. Waryńskiego w lewo w ul. Goworka będzie można skręcić z jednego pasa. Również jeden pas będą mieli do dyspozycji jadący z ul. Goworka w lewo w Puławską.


Na czas budowy torowiska zniknie też wyspa, rozdzielająca jezdnie na skrzyżowaniu ulic Belwederskiej, Gagarina i Spacerowej.


Uruchomiono także specjalną stronę (http://tramwajdowilanowa.pl/), na której można śledzić aktualności związane z budową linii tramwajowej do Wilanowa. Uruchomiony zostanie również specjalny adres e-mail do zadawania pytań na temat budowy i związanych z nią kwestii. Tramwaje Warszawskie wraz z wykonawcą (firmą Budimex) będą prowadziły także akcje informacyjne w rejonie prac.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/tramwaj-na-wilanow-przygotowania-do-budowy

Comments


1-1.tif