top of page
1100x175.png

Rusza plebiscyt na najlepszego sportowca


Źródło: UM Warszawa

To już XXIII edycja Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Od połowy października mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać kandydatki i kandydatów do tego tytułu. Ponownie spośród zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wyłoni zwycięzców w kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku oraz Trener Roku. Z kolei w powszechnym głosowaniu internautów wyłoniony zostanie zwycięzca w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku. Jednak to ostatnie głosowanie odbędzie się dopiero na początku przyszłego roku.


Kandydaturę można zgłosić poprzez wysłanie dokumentów tradycyjną pocztą, dostarczyć osobiście do stołecznego Biura Sportu i Rekreacji lub wysłać skany dokumentów pocztą elektroniczną. Formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Kandydatury będą przyjmowane do 15 listopada.


"W ubiegłorocznej edycji tytuł Najlepszego Sportowca Roku otrzymała wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska. Najlepszym Sportowcem z Niepełnosprawnościami został specjalista w szermierce na wózkach Adrian Castro. Trenerem Roku – Andrzej Wołkowycki trenujący biegaczy. Najpopularniejszym Sportowcem został Michał Nalewajek startujący w szermierce na wózkach" - przypomina warszawski ratusz.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/najlepszy-sportowiec-warszawy-2022-roku-rusza-plebiscyt

コメント


bottom of page