top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Tramwaj - przygotowania w al. Rzeczypospolitej

Zaktualizowano: 18 lut 2023


Fot. A. Księżopolska

W najbliższy weekend 18-19 lutego plac budowy zajmie wschodnią jezdnię al. Rzeczypospolitej na odcinku od ul. Klimczaka do al. Wilanowskiej oraz fragment zachodniej jezdni od ul. Klimczaka do ul. Branickiego. W tych miejscach ruch w obu kierunkach będzie kierowany na drugą jezdnię. Kierowcy pojadą tu po jednym pasie w każdym kierunku. Z ul. Branickiego w al. Rzeczypospolitej będzie można skręcić tylko z jednego pasa.


Klimczaka i Oś Królewska

Przejezdne będzie skrzyżowanie z ulicami Hlonda i Klimczaka, ale jadący al. Rzeczypospolitej nie skręcą tu w lewo. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Sarmacką i Oś Królewska lub Ledóchowskiej. Jadący al. Rzeczypospolitej od strony ul. Branickiego nie będą mogli skręcić w lewo także na skrzyżowaniu z ul. Oś Królewska (taka możliwość pozostanie dla nadjeżdżających od strony al. Wilanowskiej).


Połączenie z al. Rzeczypospolitej straci ulica Sejmu Czteroletniego (wyjazd z tej ulicy możliwy będzie na ul. Ledóchowskiej). Utrzymany będzie natomiast wyjazd z tych posesji, które mają połączenie wyłącznie z al. Rzeczypospolitej.


Dodatkowe autobusy i połączenia

Już od 13 lutego nowe połączenie Wilanowa do metra linii M1 zapewnią autobusylinii 217 na wydłużonej trasie. Nie zakończą one trasy na pętli przy ulicy Sarmackiej, tylko od skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Branickiego, pojadą ulicami: Płaskowickiej, Cynamonową, Gandhi do stacji metra Imielin. Dzięki temu z tej części Wilanowa, z jednego przystanku (u zbiegu al. Rzeczypospolitej i ul. Branickiego), do stacji Imielin będzie można dojechać autobusami trzech linii: 217, 263 i 319. Nadal będzie można także dojechać do stacji metra Wilanowskaautobusami linii 217 – ten odcinek trasy nie zmieni się.


Z tej części Wilanowa do centrum jadą autobusy linii 522. Autobusy linii E-2, kursujące tylko w dni nauki szkolnej, w związku z ograniczeniami w ruchu drogowym na ul. Jana III Sobieskiego będą kursowały również w czasie ferii.


Autobusy 163 i 263 pojadą prosto ulicą Powsińską do św. Bonifacego i nią do pętli Stegny.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page