top of page
1100x175.png

Uwaga tramwaj - zmiany w ruchu!

Zaktualizowano: 18 lut 2023


Fot. A. Księżopolska

W nocy z piątku, 10 lutego, na sobotę, 11 lutego. W godzinach 22.00-6.00 wschodnia jezdnia ul. Jana III Sobieskiego zostanie zamknięta za skrzyżowaniem z al. Witosa do skrzyżowania z ul. van Beethovena. Jadący do centrum będą przejeżdżali na drugą jezdnię przed skrzyżowaniem z ul. Idzikowskiego.


Nie będzie można więc skręcić w lewo w ul. Idzikowskiego. Żeby pojechać w takiej relacji będzie można skręcić wcześniej w prawo w al. Witosa i następnie w lewo w Idzikowskiego (wprowadzona zostanie taka możliwość).


Zamknięty zostanie wydzielony pas do skrętu w prawo dla podróżujących al. Wilanowską od strony Wiertniczej. Wszyscy kierowcy będą korzystali z głównej jezdni w stronę centrum, żeby po kilkudziesięciu metrach przejechać przez przewiązkę na jezdnię „pod prąd”. Z al. Rzeczypospolitej na wprost będą dwa pasy: jeden dla wszystkich i drugi dla komunikacji miejskiej – kierowcy skręcą z niego również w prawo w al. Wilanowską. W lewo w al. Wilanowską będzie można pojechać dwoma pasami.


Zmiany dla rowerzystów

Plac budowy obejmie drogę dla rowerów po wschodniej stronie ul. Jana III Sobieskiego na odcinkach od al. Wilanowskiej do al. Witosa oraz od ul. Idzikowskiego do ul. van Beethovena. Obok urządzony zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Natomiast na skrzyżowaniach z ulicami Nałęczowską, św. Bonifacego, Spalską, Limanowskiego oraz al. Witosa czynne będą przejazdy rowerowe.


Aleja Rzeczypospolitej

Ostatnie zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w weekend 18-19 lutego i będą dotyczyły tzw. Miasteczka Wilanów. Plac budowy zajmie wschodnią jezdnię al. Rzeczypospolitej na odcinku od ul. Klimczaka do al. Wilanowskiej oraz fragment zachodniej jezdni od ul. Klimczaka do ul. Branickiego. W tych miejscach ruch w obu kierunkach będzie kierowany na drugą jezdnię. Kierowcy pojadą tu po jednym pasie w każdym kierunku. Z ul. Branickiego w al. Rzeczypospolitej będzie można skręcić tylko z jednego pasa.


Klimczaka i Oś Królewska

Przejezdne będzie skrzyżowanie z ulicami Hlonda i Klimczaka, ale jadący al. Rzeczypospolitej nie skręcą tu w lewo. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Sarmacką i Oś Królewska lub Ledóchowskiej. Jadący al. Rzeczypospolitej od strony ul. Branickiego nie będą mogli skręcić w lewo także na skrzyżowaniu z ul. Oś Królewska (taka możliwość pozostanie dla nadjeżdżających od strony al. Wilanowskiej).


Połączenie z al. Rzeczypospolitej straci ulica Sejmu Czteroletniego (wyjazd z tej ulicy możliwy będzie na ul. Ledóchowskiej). Utrzymany będzie natomiast wyjazd z tych posesji, które mają połączenie wyłącznie z al. Rzeczypospolitej.


Dodatkowe autobusy i połączenia

Buspas, który dziś w kierunku centrum wytyczony jest pomiędzy ulicą van Beethovena a Dolną 18 lutego zostanie wydłużony do al. Wilanowskiej. W godzinach szczytu komunikacyjnego ulicą Jana III Sobieskiego w kierunku centrum na ośmiu liniach kursuje blisko 50 autobusów WTP. Pojazdy te, w ciągu godziny, są w stanie przewieźć prawie 6 tys. pasażerów. Dzięki buspasowi autobusy będą się poruszały sprawniej i punktualniej.


Już od 13 lutego nowe połączenie Wilanowa do metra linii M1 zapewnią autobusy linii 217 na wydłużonej trasie. Nie zakończą one trasy na pętli przy ulicy Sarmackiej, tylko od skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Branickiego, pojadą ulicami: Płaskowickiej, Cynamonową, Gandhi do stacji metra Imielin. Dzięki temu z tej części Wilanowa, z jednego przystanku (u zbiegu al. Rzeczypospolitej i ul. Branickiego), do stacji Imielin będzie można dojechać autobusami trzech linii: 217, 263 i 319. Nadal będzie można także dojechać do stacji metra Wilanowska autobusami linii 217 – ten odcinek trasy nie zmieni się.


Z tej części Wilanowa do centrum jadą autobusy linii 522. Autobusy linii E-2, kursujące tylko w dni nauki szkolnej, w związku z ograniczeniami w ruchu drogowym na ul. Jana III Sobieskiego będą kursowały również w czasie ferii.


Z powodu prac zmieniony zostanie też końcowy odcinek trasy autobusów linii 172. Ponieważ niemożliwy będzie skręt z ul. Jana III Sobieskiego w lewo – w św. Bonifacego, autobusy skręcą w prawo i dojadą do pętli Stegny, a nie do pętli Sadyba. Natomiast 163 i 263 pojadą prosto ulicą Powsińską do św. Bonifacego i nią do pętli Stegny.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page