top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Warszawa szczepi dzieci


Źródło: UM Warszawa

W związku z decyzją rządu od połowy grudnia rodzice mogą zapisywać dzieci w wieku od 5 do 11 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Władze Warszawy przygotowały 40 punktów w miejskich przychodniach, w których jest to możliwe. W Wilanowie zaszczepić dziecko można w punkcie pod adresem Przyczółkowska 33.


Zgodnie z rekomendacjami Europejskiej Agencji Leków dzieci w wieku 5-11 lat otrzymają dwudawkową szczepionkę mRNA o nazwie Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dawce pediatrycznej, czyli 10 mikrogramów na dawkę. Druga dawka szczepionki powinna zostać podana co najmniej po trzech tygodniach. Za każdym razem jednak o kwalifikacji dziecka do szczepienia decyduje lekarz.


W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat szczepienia dzieci w wieki 5-11 lat obejmuje podanie trzech dawek: dwóch w odstępie co najmniej 21 dni i dodatkowej (uzupełniającej), przynajmniej 28 dni później. Skierowanie na szczepienie dzieci z grupy 5-11 lat jest wystawiane automatycznie przez system z chwilą ukończenia przez dziecko 5 roku życia.


Źródło:

https://zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi?fbclid=IwAR2XAsYX8Rd0bETISq6SSMnvoDAQ2u7rJASpYQ78pNtwcLWlkSBrj-0Eo6w

Comentarios


1-1.tif
bottom of page