top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Warszawscy nauczyciele nagrodzeni

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 121 pracowników stołecznych szkół otrzymało Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy.


Źródło: um.warszawa.pl

W Warszawskich szkołach, przedszkolach i poradniach łącznie pracuje niemalże 32 tys. nauczycieli. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podziękował pracownikom oświaty za ich zaangażowanie w codzienną pracę z młodzieżą. "Wiemy, jak trudne i wymagające jest to zadanie. Jako prezydent miasta, ale również rodzic, dziękuję za to, że uczycie nasze dzieci wrażliwości, otwartości oraz co niezwykle ważne, prawa do własnego zdania" - mówił Trzaskowski podczas uroczystości rozdania nagród.


Prezydent Warszawy mówił także o trudnościach, z jakimi obecnie zmaga się edukacja: "Lex Czarnek, czyli wyniszczająca dla polskiej edukacji próba odebrania szkołom niezależności sprawi, że to minister poprzez kuratora będzie decydował o wyborze dyrektora placówki czy zajęciach dodatkowych dla uczniów. Ucierpią dzieci (...) Ale mogę zapewnić, że Warszawa zrobi wszystko, aby obronić i wesprzeć miejską oświatę".


Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy dla nauczycieli została przyznana już po raz 16. W tym roku wyróżnienia oraz nagrody finansowe (8,1 tys. zł) otrzymało 121 osób: 59 dyrektorów oraz 62 nauczycieli. 107 z nich pracuje w przedszkolach, szkołach podstawowych lub ponadpodstawowych, a 14 w placówkach pozaszkolnych. Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się w Zamku Królewskim.


"Pośród tegorocznych laureatów są nauczyciele, którzy z sukcesami opracowywali i wdrażali autorskie programy, rozbudzali ciekawość świata inspirując i przygotowując uczniów do udziału w olimpiadach i konkursach, rozwijali talenty artystyczne i sportowe uczniów" – mówiła Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.


Źródło:

https://um.warszawa.pl/-/warszawa-nagradza-nauczycieli-1

Σχόλια


1-1.tif