top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Wianki w Wilanowie


W najbliższy piątek, 23 czerwca, Centrum Kultury Wilanów organizuje wianki w Wilanowie...


MIASTECZKO WILANÓW skwer przy pomniku króla Jana II, skrzyżowanie Osi Królewskiej i ul. Sarmackiej

Godz. 18:00-20:00 – warsztaty kuglarskie Godz. 21:00 – pokaz Teatru Ognia ANTIDOTUM

Zgodnie z prastarą tradycją spotykamy się w Wilanowie, aby przypomnieć sobie słowiańskie tradycje związane z letnim przesileniem. W Miasteczku Wilanów będą one dedykowane żywiołowi ognia. Zaczniemy od warsztatów kuglarskich, gdzie dzieci, młodzież i dorośli będą mogli przenieść się do magicznego świata cyrku. Następnie zaprosimy Państwa na spektakl Teatru Ognia ANTIDOTUM.

Zgodnie z legendą Noc Świętojańska miała moc czarodziejską. Na ziemię schodziły złe duchy, które odpędzane były przez święte zioła. Sobótka jest świętem przypadającym w najkrótszą noc w roku, czyli przesilenie słoneczne. Noc Świętojańska również związana jest z naturą, a przede wszystkim z ogniem. Zapraszamy na plenerowy spektakl inspirowany tymi właśnie wydarzeniami.

Wstęp wolny!

ZAWADY Filia CKW na Zawadach, plac Vogla 62 Godz. 17:00-19:00 – warsztaty robienia wianków Godz. 19:00 – koncert zespołu OREADA

Z okazji letniego przesilenia spotkamy się także na placu Vogla. Spotkamy się na wspólnym wiciu wianków, a następnie zaprosimy Państwa na koncert zespołu OREADA.

Wstęp wolny!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page