top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

Wilanowski Fotomaraton


Klub Fotograficzny Centrum Kultury Wilanów wraz z Urzędem Dzielnicy Wilanów zaprasza do udziału w fotograficznej grze plenerowej w której nagrodą główną jest dron DJI Mini 2.

6 godzin. 6 tematów. 6 zdjęć.

Kiedy: 21 maja 2023 roku

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy (do 12 maja): https://www.strefazajec.pl/course/view/id/45271

Można robić zdjęcia aparatem a można telefonem.


Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 13 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę przedstawiciela ustawowego na udział w Konkursie.

Partnerami wydarzenia są: Royal Wilanów, Pałac Króla Jana III w Wilanowie, Centrum Sportu Wilanów, Centrum Kultury Wilanów, Stowarzyszenie Kobiety Wilanowa, Fundacja Rozwoju Kultury Trzeci Brzeg, Klub Fotograficzny Centrum Kultury Wilanów

Jak to będzie wyglądało w niedzielę 21.05:

  • Uczestnicy otrzymają zadania, każde zadanie to hasło, które trzeba przedstawić na zdjęciu.

  • Hasła są tajne, każde zostanie wymyślone przez innego Partnera Fotomaratonu. Liczy się pomysł i wykonanie, nie przejmujcie się jeśli nie macie super sprzętu albo wydaje Wam się „że inni robią lepsze zdjęcia”.

  • O 15.00 otrzymacie pierwsze trzy hasła i macie trzy godziny do pojawienia się w drugim punkcie kontrolnym i otrzymania kolejnych trzech haseł. Następnie macie trzy godziny do pojawienia się w punkcie zgrywania zdjęć.

  • Możecie się przemieszczać po Wilanowie jak chcecie, dostaniecie od nas mapki z miejscami wartymi odwiedzenia.

  • Ostatecznie na mecie zgrywamy 6 ostatnich zdjęć. Te pomiędzy nimi musicie wykasować.

  • Zdjęcia będą mogły być wykonane w dowolnym momencie,ale między 15.00 a 21.00 – warto sprawdzić ustawienia czasu w swoim aparacie przed startem.

  • W trakcie fotomaratonu można skasować zdjęcie, którego nie chce się poddawać ocenie i zastąpić je nowym, pod warunkiem, że sekwencja zdjęć będzie nadal zgodna z sekwencją tematów – czyli 1 zdjęcie na karcie to pierwszy temat, 2 to drugi, 3 to trzeci, 6 to ostatni temat… oraz, że liczba zdjęć przekazanych nie będzie większa ani mniejsza niż 6.

  • Zdjęcia zgrane na mecie zostaną opatrzone numerem startowym uczestnika bez danych osobowych, a następnie zakodowane numerem trzycyfrowym… już 18 czerwca uroczyste ogłoszenie wyników.

Historia fotomaratonów zaczyna się w latach ’80 w Danii, obecnie to już ponad 80 imprez na świecie, w różnych wersjach czasowych (np. 12 zadań w 24 godziny).
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


1-1.tif