top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

268 tys. nauczycieli zarejestrowanych na szczepienia

Od 12 lutego br. rozpocznie się akcja szczepień nauczycieli. W bazie mamy 268 tys. zarejestrowanych. Od poniedziałku, 15 lutego rusza kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Do końca lutego funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych będzie odbywało się na dotychczasowych zasadach.– W poniedziałek, 15 lutego o godz. 8:00 rozpoczynamy rejestrację na szczepienia pozostałych nauczycieli, w tym również nauczycieli akademickich. Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania się do szczepień. Dzięki odpowiedzialności nauczycieli, dyrektorów i kuratorów mamy szansę na powrót do normalności – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas dzisiejszej konferencji prasowej w KPRM.

– Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego, czyli klasy I-III szkół podstawowych pracują nadal w trybie stacjonarnym, pozostali uczniowie w trybie zdalnym – dodał minister.

Obecna na spotkaniu wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek odniosła się do akcji rejestracji nauczycieli na szczepienia: Przygotowaliśmy dobry system. Liczba zgłoszeń, którą mamy w bazie, to naprawdę dobry wynik. Dziękuję dyrektorom szkół, placówek, nauczycielom za sprawne działanie, odpowiedzialne podejście. Dzięki temu możemy zacząć szczepienia jutro – podkreśliła wiceminister Marzena Machałek.


12 lutego ruszają szczepienia nauczycieli

Już jutro, 12 lutego br. pierwsza grupa nauczycieli uczących stacjonarnie w klasach I-III szkół podstawowych oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu zostaną zaszczepieni w wybranych szpitalach węzłowych.

Przez ostatnie dni zbieraliśmy zgłoszenia od osób chętnych z grupy uprawionych przedstawicieli kadry pedagogicznej. Dostaliśmy 268 tys. zgłoszeń z całego kraju. Najwięcej nauczycieli na szczepienia zgłosiło się w województwach: mazowieckim – 42,5 tys., śląskim – ponad 31 tys. oraz wielkopolskim – 28 tys. Najmniej zgłoszeń otrzymaliśmy z województw: opolskiego – 6,5 tys. oraz z lubuskiego – 6,8 tys. To nie koniec procesu rejestracji. Nadal zachęcamy do zaszczepiania się.

O terminach szczepień nauczycieli po 65. roku życia będziemy informowali w późniejszym terminie, w momencie dostawy szczepionek do Polski.


Od poniedziałku kolejna tura zapisów na szczepienia nauczycieli

Jeszcze przed weekendem przekażemy szczegółowe zasady zapisów na szczepienia w II turze. Analogicznie jak przy rejestracji podczas I tury, nauczyciele będą zgłaszać się do dyrektora szkoły, placówki oświatowej. Wypełniony formularz zgłoszeniowy dyrektor przekaże do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie zgłoszenie trafi do szpitala węzłowego, który skontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie terminu szczepienia.

Nauczyciele akademiccy będą rejestrowali się w inny sposób. O szczegółach rejestracji tej grupy poinformujemy w piątek.


Testowanie nauczycieli w szkołach podstawowych i specjalnych

Już od poniedziałku, 15 lutego br. ruszamy z kolejną turą rejestracji nauczycieli. Na szczepienie będą mogli zgłosić się wszyscy nauczyciele zarówno edukacji przedszkolnej, jak i nauczyciele akademiccy. W tej grupie znajdą się również chętni nauczyciele (w wieku do 65 lat), którzy nie zostali zarejestrowani w I etapie przyjmowania zgłoszeń.

W niedzielę, 7 lutego ruszyła kolejna ogólnopolska akcja testowania nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych. W czasie pierwszych dni badań przesiewowych na obecność koronawirusa wymazy pobrano od 18 744 osób. Wyniki otrzymało 15 985 z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 336 osób, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.

Akcja testowania nauczycieli szkół potrwa do piątku, 12 lutego br. Od niedzieli, 14 lutego rozpoczną się testy przesiewowe dla nauczycieli przedszkoli, w tym osób zatrudnionych na stanowisku pomocy nauczyciela i pomocy wychowawcy w przedszkolach.

Badania przesiewowe nauczycieli pozwolą określić skalę ewentualnych zakażeń, a ich analiza pomoże w dalszym planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach.


Do końca lutego funkcjonowanie szkół i placówek pozostaje na tych samych zasadach

Podczas konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki poinformował o dalszych decyzjach związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. Przez najbliższe dwa tygodnie szkoły i placówki będą działały na dotychczasowych zasadach. W trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym. Kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i placówek będą podejmowane pod koniec lutego.


źródło:

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


1-1.tif
bottom of page