top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Kiedy kolejne połączenie Wilanowa z Ursynowem?

Jest szansa, że Wilanów zyska kolejne połączenie z Ursynowem równolegle

z otwarciem reszty Południowej Obwodnicy Warszawy. Urzędnicy zapewniają, że trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu.


Ulica Branickiego w Wilanowie mogłaby stanowić wygodne połączenie tej dzielnicy z sąsiednim Ursynowem oraz z powstającym odcinkiem Południowej Obwodnicy Warszawy. Jezdnia urywa się jednak na skrzyżowaniu z Urszuli Ledóchowskiej. Do połączenia obu dzielnic brakuje 130 metrów.


Okazało się, że projekt utknął na wiele miesięcy w Biurze Polityki Mobilności i Transportu.


Burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski uspokaja, że inwestycję najprawdopodobniej uda się oddać kierowcom równolegle z inwestycją GDDKiA.

- W tej chwili toczy się procedura związana z pozyskaniem decyzji ZRiD. Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu – przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Rakowski. Dodał, że kwestię wydłużenia ulicy Branickiego dodatkowo komplikuje bliskość łącznicy zjazdowej z POW od skrzyżowania z ulicą Ledóchowskiej. – Tutaj niezbędne będzie pozyskanie odstępstwa od ministra infrastruktury. Ale mam nadzieję, że to sprawnie uzyskamy. Sama inwestycja nie jest szczególnie skomplikowana. To zaledwie 130 metrów brakującej drogi i przebudowa dwóch miejsc z sygnalizacją świetlną – powiedział burmistrz Wilanowa.


- Optymalnie byłoby skoordynować otwarcie tego odcinka z oddaniem POW. Jeżeli uda się szybko uzyskać ZRID, a wykonawca będzie sprawny, to przypuszczam, że ta droga może być zrobiona zanim GDDKiA skończy swój odcinek – dodał Ludwik Rakowski.


Źródło: https://tvn24.pl/Comments


1-1.tif
bottom of page