top of page
Baner Teraz Wilanów.gif

„Pomostowy” sezon rowerowy

Start nowego sezonu rowerów Veturilo zaplanowany jest tradycyjnie na 1 marca. Tym razem jednak czeka nas sezon „pomostowy”, a więc i kilka ważnych zmian.


Źródło: Dzielnica Wilanów
Źródło: Dzielnica Wilanów

Tegoroczny sezon Veturilo zaplanowano już na 1 marca, dlatego firma Nextbike Polska (operator systemu) już teraz rozpoczęła rozwożenie rowerów po Warszawie i przygotowywanie pojazdów do użytku. Niestety obecny sezon jest „pomostowym”, w oczekiwaniu na długo planowaną modernizację i rozbudowę popularnego systemu. Nowa koncepcja zakładała ponad 500 stacji i blisko 6,5 tysiąca rowerów w Warszawie oraz wiele usprawnień i nowości w aplikacji Veturilo. Przez pandemię plany te musiały zostać odroczone w czasie, wobec czego w obecnym sezonie liczba rowerów i stacji finansowanych przez Warszawę wróci do poziomu z 2016 roku. Władze miasta zapewniają jednak, że uda się utrzymać ciągłość funkcjonowania roweru publicznego, będącego ważnym ogniwem transportu publicznego.


Ze względu na pandemię oraz trwający wiosenny sezon budowlany, cześć stacji rowerowych zmieni swoją lokalizację, w oparciu o statystyki ich popularności oraz powstającą infrastrukturę rowerową. Istnieje szansa, że w najbliższych miesiącach otwarte zostaną kolejne stacje sponsorskie Veturilo (czyli sfinansowane przez prywatne firmy, ale wciąż ogólnodostępne), co zwiększy także ogólną pulę dostępnych w Warszawie rowerów.


W Wilanowie stacje Veturilo będą dostępne od 1 marca w następujących lokalizacjach:

– al. Wilanowska - Przyczółkowa

– Vogla - Syta

– al. Rzeczypospolitej - Klimczaka

– al. Rzeczypospolitej - Branickiego

– Przyczółkowa - Branickiego


Więcej informacji oraz aktualna mapa stacji rowerowych Veturilo:


Źródło:


Comments


1-1.tif