top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Poszukiwania miejsca dla seniora

Można już składać swoje propozycje w tegorocznej edycji konkursu na Miejsce Przyjazne Seniorom. Wnioski będą przyjmowane do 30 września.

Źródło: m.st. Warszawa

W tym roku konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest przeprowadzany już po raz siódmy. Organizatorami są Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Cel pozostaje niezmiennie ten sam: wyróżnienie i promowanie instytucji, przedsiębiorstw czy organizacji na terenie Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych (z wyłączeniem podmiotów, które statutowo podejmują działania na rzecz seniorów).


"Promujemy miejsca bez barier architektonicznych, oferujące atrakcyjne i praktyczne dla seniorów zniżki oraz ulgi. Jakość świadczonych usług (płatnych i bezpłatnych) wychodzi poza standardową komunikację z konsumentem i opiera się na zrozumieniu potrzeb osób starszych" - informują organizatorzy. Chodzi więc o miejsca, w których seniorzy mogą liczyć na pomoc, odpowiednie traktowanie i wyrozumiałość, a personel będzie w stanie udzielić im szczegółowych informacji w uprzejmy sposób.


"Ideą konkursu jest zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i biznesu poprzez promowanie pozytywnego pro-seniorskiego podejścia, poprzez wyróżnianie tych placówek, które w swojej działalności spełniają wymienione kryteria" - możemy przeczytać na stronie konkursu. Tam też dostępna jest interaktywna mapa Miejsc Przyjaznych Seniorom, które zostały wyróżnione w poprzednich edycjach.


Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 30 września. Następnie wnioski zostaną ocenione pod kątem formalnym przez stołeczne Biuro Pomocy i Projektów Społecznych i przekazane do rozpatrzenia przez dzielnicowe rady seniorów. Decyzję Kapituły Konkursu poznamy do 31 grudnia, a uroczysta gala z wręczeniem certyfikatów odbędzie się na wiosnę 2022 roku.


Źródło: https://senioralna.um.warszawa.pl/Miejsca%20Przyjazne%20Seniorom

Comments


1-1.tif
bottom of page