top of page
1100x175.png

Skuteczne metody walki z przebarwieniami

Zaktualizowano: 16 gru 2022

Okres letni przeszedł do naszej pamięci zostawiając za sobą piękne wspomnienia słonecznych dni, ustępując miejsca jesienno zimowej aurze złotych liści i białego puchu oraz długich wieczorów przy blasku świec. U niektórych z Nas lato pozostawia po sobie również inną pamiątkę- nieestetyczne plamy, czyli przebarwienia na skórze twarzy, czy też dłoni.

Przebarwienia określamy jako zmiany pojawiające się na skutek nadprodukcji melaniny przez naszą skórę. W odpowiedzi na wysoką temperaturę oraz promienie słoneczne, skóra wzmaga produkcję barwnika, aby chronić się przed poparzeniem. Obrazuje się to w postaci zmian kolorytu, głównie w obrębie czoła, oczu, grzbietu nosa, grzbietu dłoni. Mogą one być głębokie bądź powierzchowne.


Od głębokości ich umiejscowienia będzie zależało to na jak długo będą one widoczne na naszej skórze. Bardzo często mamy do czynienia z przebarwieniami powierzchownymi, które będą się zmniejszać samoczynnie poprzez codzienną higienę - mycie, tarcie, i po kilku tygodniach, miesiącach znikają samoczynnie, natomiast łatwo można przyspieszyć ten proces poprzez zastosowanie procedur kosmetologicznych, takich jak peelingi chemiczne, czy lasery. Wówczas znikną one w przeciągu kilku dni, maksymalnie tygodni.


Bardzo często przebarwienia jednak sytuują się w głębszych warstwach skóry i nie ulegają rozjaśnieniu bez zastosowania odpowiednich zabiegów niwelujących ich widoczność. Zniwelowanie przebarwień odbywa się poprzez mechanizm rozbicia i wyłuszczenia. Proces ten osiągamy poprzez zastosowanie silnych peelingów chemicznych oraz laserów.


Na przebarwienia głębokie działamy podobnie jak w przypadku przebarwień płytkich tylko na większej głębokości i z większa intensywnością .Problem walki z przebarwieniami uznawany jest za jedną z trudniejszych procedur z uwagi na fizjologię problemu i delikatność skóry, natomiast w mClinic doskonale wiemy jak sobie z nimi radzić. Zabiegi dobieramy po analizie skóry i wnikliwej konsultacji. Spośród możliwości terapeutycznych na szczególną uwagę zasługuje nowoczesny laser, który stał się niezaprzeczalnie bestsellerem w walce z przebarwieniami i nie tylko, mowa o laserze tulowym - LAVIEEN. Zastosowanie tej technologii prowadzi do ujednolicenia kolorytu - usunięcie przebarwień - wyrównania tekstury skóry, zniwelowaniu rozszerzonych porów i powierzchownych blizn. Skóra po zabiegu jest gładka, promienna i pełna blasku. W przypadku delikatnych zmian efekt uzyskuje się po 1 zabiegu, w innych przypadkach powtarzamy procedurę ok 3 razy. Przebieg zabiegu to: znieczulenie, działanie laserem w sposób subablacyjny lub ablacyjny, tzn powierzchowny bądź działający na głębsze warstwy skóry. Ablację stosujemy np. w kierunku głębokich przebarwień na skórze tłustej, łojotokowej, z rozszerzonymi porami lub na rozstępy i blizny. Pamiętajmy natomiast że zastosowane parametry są dobierane indywidualnie po dogłębnej analizie skóry pacjenta. Po wykonanym zabiegu nakłada się maskę regenerująca i chłodzi miejsce poddane zabiegowi.

Regeneracja skóry przebiega w następujących etapach: suchość, szorstkość skóry, następnie ściemnienie miejsc ze zmianami pigmentacyjnymi, i ostatecznie złuszczanie. Czas regeneracji zależy od intensywności zabiegu. Całość natomiast zamyka się w okresie od 4 do 7 dni. Następnie cieszymy się nową jasną, rozświetloną skórą . Zabieg nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, ponieważ przez cały okres rekonwalescencji można nakładać makijaż. Wyjątkiem będzie intensywna procedura ablacyjna, natomiast wykonuje się ją niezwykle rzadko, zawsze również za zgodą pacjenta.

Inne technologie jakimi możemy radzić sobie z przebarwieniami są laser Dye VL, peelingi takie jak cosmelan/dermamelan, TCA, czy połączenie mikrozłuszczania dermapen z kwasami chemicznymi.


Sposobów jest kilka, dlatego w mClinic dla każdego problemu jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie i wspólnie z pacjentem zadbać o przywrócenie blasku i zdrowego kolorytu skórze. Jeśli przebarwienia, czy nierówna tekstura skóry to Twój problem, już wiesz gdzie udać się po pomoc.


Autor:

mgr Joanna Lipińska kosmetolog mClinic

Adres Kliniki Zaściankowa 62, 02-989 Warszawa Wilanów (wjazd na parking od ul. Dostatniej)


Zapisy / Infolinia email : recepcja@m-clinic.eu Telefon : 730 223 229

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page