top of page
letnie warsztaty kulinarne w wilanowie (1).png

Z pasji do zawodu

- wywiad z Dr Małgorzatą LegockąW rozmowie z Teraz Wilanów opowiada o swojej pracy,

o tym co sprawia jej satysfakcję i co wyróżnia Hairmitage.


Niewiele kobiet chirurgów w Polsce zajmuje się transplantacją włosów. Co sprawiło, że wybrała Pani chirurgię o tej właśnie specjalizacji?

Faktycznie niewiele kobiet chirurgów wybiera tę specjalizację. A jeszcze mniej trafia do grona członków The International Society of Hair Restoration Surgery, czyli międzynarodowego stowarzyszenia chirurgów zajmujących się transplantacją włosów. W Polsce to zaledwie parę osób. A czemu wybrałam tę specjalizację? Chyba dlatego, że liczą się w niej cierpliwość i precyzja, a to moje mocne strony.


Gdyby nie była Pani chirurgiem, to jaki zawód by Pani wybrała?

Wiem, że ludzie bardzo często wykonują zawody bardzo różne od tych wyśnionych. Dzieci marzą o byciu strażakiem, policjantem, słynnym aktorem, gwiazdą muzyki czy astronautą. Życie to krytycznie weryfikuje. Od dziecka chciałam być lekarzem, dlatego trudno mi wyobrazić siebie w innym zawodzie. Od początku studiów bliższe były mi tzw. specjalności zabiegowe. Dlatego wybrałam chirurgię, daje ona bardzo szerokie pole do rozwoju.


Co jest najtrudniejsze w tym zawodzie?

Jak Pani odreagowuje ciężką pracę?

Nie jest to łatwy zawód. Ważna jest tu między innymi wytrwałość, konsekwencja, opanowanie. Ale myślę, że najistotniejsze jest, aby robić to, co się lubi. Wtedy łatwiej zaakceptować i znieść zmęczenie i trud. Ma się satysfakcję, że można komuś pomóc rozwiązać problemy. Mogą być one związane ze zdrowiem lub estetyką, ale są też często problemami natury emocjonalnej powiązanej ze stanem zdrowia czy wyglądem. Kilka dni temu przeprowadzałam skomplikowany zabieg transplantacji włosów. Osiem godzin pracy całego zespołu. Zadowolenie pacjenta okazane bezpośrednio po zabiegu i trzy dni później w trakcie pierwszej kontroli sprawiły, że czuję, że moja praca ma sens. I zapomina się wtedy o trudach operacji.


Co wyróżnia Hairmitage?

Wydaje mi się, że przede wszystkim kompleksowe podejście. Jako zespół jesteśmy w stanie zmierzyć się z niemal każdym problemem natury estetycznej.

W przypadku mojej specjalizacji, tak naprawdę ja, jako chirurg transplantacji włosów, jestem ostatnią deską ratunku. Ale wielu pacjentom jesteśmy w stanie pomóc na wcześniejszych etapach metodami niechirurgicznymi, choćby kuracjami trychologicznymi. W przypadku pacjentów, których problemy z włosami mają na przykład podłoże hormonalne, leczeniem u endokrynologa połączonym z zabiegami trychologicznymi. Możliwości mamy bardzo wiele.


Czy spełniły się Pani zawodowe marzenia?

Czy zdradzi nam Pani o czym jeszcze marzy?

Póki co, osiągnęłam to, do czego dążyłam. Ale oczywiście zawsze jestem gotowa na dalsze wyzwania. W tym zawodzie nigdy nie przestajemy się uczyć i rozwijać.

I jest to dla mnie niezwykle motywujące.


Bardzo dziękujemy za rozmowę i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy i dalszego rozwoju zawodowego.Dr Małgorzata Legocka – kobieta chirurg w Polsce zajmująca się transplantacją włosów. Członek międzynarodowego stowarzyszenia chirurgów transplantacji włosów (ISHRS) The International Society of Hair Restoration Surgery. Absolwentka II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pracuje w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w SPCSK w Warszawie. Doświadczenie zdobyła m.in. na Universidad de Granada. Praktykowała m.in. w Hospital Universitario de Granada Servicio de Cirugia General, de Pediatria, de Ginecologia oraz w Hospital Torrecardenas w Hiszpanii. Przez okres studiów aktywnie działała w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA. Uczestniczka licznych kongresów i kursów z zakresu chirurgii, chirurgii naczyniowej, flebologii, medycyny plastycznej, estetycznej i anty-aging.

Medycyna estetyczna jest dla niej połączeniem pasji zawodowych i zainteresowań. Jest zwolenniczką zdrowego stylu życia i dbania o naturalne piękno. Podchodzi do pacjenta oceniając problem zarówno pod względem medycznym, jak estetycznym.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


1-1.tif
bottom of page